Změna struktury prsu. Za jak dlouho po ukončení kojení přestane z prsa téct mléko?

Zodpovězené
5. čer 2019

Dobrý den,

jak dlouho po ukončení kojení se změní struktura prsu? Skončila jsem v lednu a stále, když si zmáčknu bradavku, z ní teče mléko.

Moje gynekoložka sono nemá a poslala mě na onkologii. Tam mě pan doktor na druhé kontrole už na sono ani neposílal, žřejmě proto, že jsem stále kojila. Přišlo mu to zbytečný. Takže se mám objednat na onkologii až po ukončení kojení. Jenže tak, jak píšu výše, je to několik měsíců a stále mám v prsou kapky mléka.

Kdy to tedy má smysl a může třeba zmiznout i bulka? Mají mléčné žlázy na toto vliv?

Děkuji

Dobrý den,

to je naprosto normální, kapka se může objevit i několik měsíců poté a není na tom nic nenormálního.

Doplnění odpovědi - kapky mléka by neměly onkologickému vyšetření bránit. Prsa již nepracují, laktace je ukončena. Bulka, pokud souvisela s laktací a změnami v prsou může i sama zmizet. To však musí posoudit lékař.
V tuto chvíli by onkologickému vyšetření nemělo nic bránit.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová