Co zařídit, abych se mohla vrátit k svému rod. příjmení?

popelka.miri
28. srp 2009

Jsem rok sama, od prosince rozvedená a chtěla bych se z osobních důvodů vrátit k svému příjmení. Zajímá mě, kde žádat o změnu, kolik se za to platí a tak. Kolik stojí občanka, samotná změna příjmení...

vojtisek2007
28. srp 2009

žádá se na matrice - budou chtít doložit papír o rozvodu s vyznačením právní moci, a když už je to rok, tak to bude i zpoplatněné - do jednoho měsíce od rozvodu stačí jen oznámení, že bereš zpět své příjmení za svobodna a je to bezplatně, takhle už se platí, zkus si zajít na matriku, stejně tam budeš muset nést písemně napsanou žádost...tak tam ti už řeknou

popelka.miri
autor
29. srp 2009

Tam jsem včera byla, nebyli tam...ale neví někdo, kolik se platí? A jestli se pak platí např. na bytovém družstvu změna, v bance a tak okolo?

tiburcia
5. zář 2009

tyhle změny se asi neplatí...já si byla po svatbě měnit příjmení v bance,knihovně, na pojistkách, atd. a neplatila jsem nic 😉

popelka.miri
autor
5. zář 2009

Tak už jsem všechno změnila. Bylo to rychlé...do 3 dnů jsem to měla hotové, platila jsem 100kč, protože to bylo po 1 rozvodu zpět k rodnému příjmení...jinak je to za 1000. Občanku jsem taky neplatila, ale na byťáku mě skásli o 250! Do 2 dnů jsem to měla všechno přehlášené, sice jsem lítala jak blázen, do toho kluk první třída, ale už je to konečně o.k. a já jsem konečně taky v pohodě, cítím se takhle fakt líp 😉
Hlavní dík patří paní na matrice - ochotná a moc vstřícná 🙂

racova
11. čer 2013

chtěla bych vedet jestli o rodne prijmeni muze zažádat i vdova.Nebude tam problém s vdovskym důchodem?dekuji