Dotaz k daňovému přiznání.

klea81
1. dub 2020

Jak prosím správně vyplnit kolonky viz foto pro manžela, se kterým mám děti a on na ně uplatňuje slevu na dítě a já jako manželka jsem doma zadarmo na péči o 2 děti do 15 let (tedy žádný příjem, up, ani brigáda). Tedy viz bod C vyživuje děti i jiný poplatník Ano/Ne? Pokud nemám příjem tak nevyzivuji, nebo vyzivuji jako rodič vždy i bez příjmu?

malenka3
1. dub 2020

@klea81 teď koukám, jak to měl manžel. ANO, ty je vyživuješ. Jméno a příjmení jsi ty. Uplatňuje zvýhodnění NE, zaměstnání ANO. (pokud jsi někde zaměstnaná a máš teď rodičovskou dovolenou).

klea81
autor
1. dub 2020

@malenka3 ale já nemám rodičovskou, mám péči o dítě starší 4 let a tudíž bez příjmu.

malenka3
1. dub 2020

@klea81 takže nemáš žádný pracovním poměr, v tom případě bude u zaměstnání NE. Jinak stále vyživuješ, vždyť můžeš mít třeba úspory.

klea81
autor
1. dub 2020

@malenka3 no právě, každý rodič vyživuje, ale nevím co je pojem vyzivovat podle daňového zákona, jestli je tam návaznost na příjem nebo ne.

malenka3
1. dub 2020

@klea81 ne, daňový zákon to na příjem neváže, odvíjí se z tvé vyživovací povinnosti jako rodiče.
Technicky tam uvádíte tvoje údaje proto,aby si úřad ověřil, že neuplatňuješ slevu na děti.

klea81
autor
1. dub 2020

@malenka3 tak já mu stejně ještě nachystám čestné prohlášení, že já slevu na děti neuplatnuji.