DPFO - jak to funguje?

paolasan
19. únor 2019

Dobrý den. Prosím mohl by mi někdo pořadit jak s úlevou na dani? V 2018 leden až březen jsem byla na rodičovské dovolené. Duben až srpen v evidenci úřadu práce a od září již zaměstnaná. Manžel by chtěl uplatnit slevu na dani na manželku na mě. Uplatňuje si nárok za leden až březen nebo až do srpna s tim že se tam započítává i moje evidence na UP jako že nezaopatrena manželka? Děkuji.

leniczka23
Autor odpověď smazal
Zobraz
leniczka23
19. únor 2019

Sleva na dani za manzelku se pocita za cely rok..takze je dulezite aby tvoje prijmy za cely rok 2018 nepresahly tech 68tis..tam je jedno ktere mesice se.pocitaji a ktere ne. Pikud se vejdes do tech 68tis tak dostanete za celych 12mesicu.

sus3nka
19. únor 2019

Ještě doplním, že musíte být celý rok manželé, jinak si může uplatnit jen za ty měsíce co jste v manželství.

paolasan
autor
19. únor 2019

Děkuji to chápu to je základní sleva na poplatníka radek 64 v daňovém přiznání. Řadě níže je sleva na manželku a možnost vypsání počtu měsíců a za každý měsíc 2070kc. Tam se vypíše celých 12mesicu když jsem již od 09 zaměstnaná?

inka987
19. únor 2019

Ano. Jedná se o to, kolik jsi vydělala. Píše se 12 měsíců, pokud jste manželé celý rok.

mmonika87
19. únor 2019

@paolasan slevu si manzel muze uplatnit za cely rok,pokud jste po CELY rok byli manzele a tvuj prijem nebyl vyssi nez 68 tisic ZA CELY ROK. Do prijmu se nezapocitava rodicak,ale zapocitava se tam napr. podpora v nezamestnanosti,pridavky na deti apod

paolasan
autor
20. únor 2019

Děkuji za pomoc