Dvojčata. Je možné dostat od státu nějaké peníze?

arwenka
25. čer 2009

Ahoj holky, chtěla bych se poradit se zkušenějšími, zda je možno dostat od státu nějaké peníze, když má maminka dvojčata a jen jednu mateřskou. Moc děkuji za rady

smilers
26. čer 2009

arwen jj, nam to spocitalo minimum 10 280😀 toz proc ne😀

sisstin
26. čer 2009

arwenka: tak ty ještě máš čas ho jako otce neuvést 😉

petruna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
26. čer 2009

petru: já měla mateřskou o 2stovky nižší, než je rodičák 😝 takže si ten plat asi umíš představit 😝

tindra
26. čer 2009

Arwenko,jen jsem tohle téma proletěla,jako duomamka jsem stihla to vysoké porodné(pro ty monomamky co chtějí závidět 😝 )ale vzápětí jsem ho nechala v porodnici,kde jsme museli ležet a za kočárek,takže z toho nic nezbylo.Na sociálce si vyptej VŠECHNY formuláře které ti nabídnou když půjdeš žádat o porodné(přídavky,příspěvek na bydlení atd.),my teda na nic nedosáhli,ale přesto půjdu žádat znova od října,ono to za pokus stojí,než to všechno zruší.
Monomakám se to mluví,ale moc neporadí,počkej co budou říkat,až budou mít druhé mimčo,jak jsem tak koukla,skoro všechny zatím mají jen jedno 😉
A hele miminka teď potřebují hlavně odpočatou maminku,takže vysaď a poslední týdny si užívej v klidu,fakt to nestojí za to,třeba se rozčílit nebo něco a porodit dřív.Vydrž co nejdýl 3v1 a hlavně zdravá miminka!!! 😉
Tak šup,vypnout pc,rozloučit se v práci a doma nohy nahoru!

sisstin
26. čer 2009

tindra: já další dítě mít nebudu přesně z těhlech důvodů 😉

jannanatys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petruna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
arwenka
autor
26. čer 2009

Holky, proto jsem uz dohodnuta se sefem, ze budu delat na Dohodu o provedeni prace dal, protoze si abs. nedovedu predstavit takovej penezni skok.
JInak teda k tomu rodnymu pistu - chtela bych, aby mely deti prijmeni po nem, uz z takovyho osobniho a etickyho hlediska (jasne, tady si ted muzu vybrat - bud rodina se spolecnym jmenem do budoucna nebo MOZNA nejake prilepseni ve forme tisicovky mesicne) - asi podivny, ale volim tady tu rodinu. V mym prijmeni jsou dve R a chudak Sandra - kdyby rackovala, tak se zblazni 😀 😀

S tou PPM to jeste JAKZ TAKZ pujde, ale materska - to bude sila 😠 😠

Hele ale na ZL pracovat lze, zejo???

sisstin
26. čer 2009

arwenka: já bych taky radši uvedla otce, než mít třeba tisícovku navíc 😉 ale při PPM pracovat nesmíš, ani na dohodu, jinak ti bude odebrána..při rodičáku můžeš, ale nesmíš dát dítě víc jak na 4h do školky, pokud máš hlídání, tak jsi vysmátá 😉

aja123
26. čer 2009

pertuna: tak já teda makám a jsem na prachy 🙂 Makám hned po mateřské a na plný úvazek 😉 Takže to asi nebude přímá úměra 😉

arwenka
autor
26. čer 2009

Sis - ano, ja vim, ja myslela potom.....na ten zivnostak je to ale asi jedno, ne?

vojtisek2007
26. čer 2009

arwenka - po dobu pobírání PPM nesmíš pracovat tam, u koho jí čerpáš - tzn. že když máš mateřksou z prac.poměru ale i podnikáš na ŽL, tak klidně můžeš u zaměstnavtele čerpat mateřskou a na živnost normálně pracovat..., při rodičáku je to potom už jedno

jannanatys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petruna
26. čer 2009

aja : myslela jsem to hlavne v souvislosti se zavisti... 😉 a taky o tom, ze chteji hodne za nic....

kdo maka, zvlast takhle brzo po materske ma jedine muj obdiv....prachy jsou dulezity, to je jasny.
Ale pokud je chci, musim se vic snazit a neco obetovat a necekat, ze mi je stat jen tak pro nic za nic da.

majmuna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petruna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petruna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jannanatys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacka.va
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jannanatys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jannanatys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mjanca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacka.va
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz