Exekuce. Mohou zabavit peníze z sKarty?

andreakrausova
17. led 2013

Holky, ty které již s-kartu máte a používáte ? Kamarádce dnes přišlo, že si ji má také vyzvednout, pobírá rod. příspěvek, příspěvek na bydlení a životní minim. ,jenže je u jedné banky zadlužená a hrozí ji exekuce, je možné, aby ji to vzali z té s-karty ?Přeci jen je to účet jako účet.

Předem díky,

mrsblack
17. led 2013

Tak všude tvrdí, že na Skartu ti exekutor nemůže, takže pokud si nechává peníze na účtu skarty a nepřeposílá si to jinam, jako většina maminek, tak by se na to exekuce vztahovat neměla.
Kopíruju z portálu skontakt.cz:
Problém: Není vyřešen problém s exekucemi.

Odpověď: Do začátku roku 2013, kdy vstoupí v platnost novela občanského soudního řádu, díky které nebude banka muset na žádost exekutorů strhávat částky z účtu sKarty, situaci řeší dohoda s Exekutorskou komorou ČR. Doporučením Exekutorské komory ČR je informace o účtech k sKartě při první žádosti exekutora nesdělovat. Stejně jako banka nesděluje informace o existenci úvěrových účtů.

andreakrausova
autor
17. led 2013

Podle mě na tý S-Kartě mít jistotu nebude, proto ji radši řeknu ať nahlásí jiný účet .

radka35
22. led 2013

podle mě jí nesmí vzít životní minimum a příspěvek na bydlení.Ale co bude nad životní minimum a ten příspěvek dohromady jí zabavit můžou.Asi ne přímo z s karty,ale mohou se s úřadem domluvit,že jí bude přeposílán jen zbytek co jí nelze zabavit.Zažila jsem to u známé.

benjik
7. únor 2013

@andreakrausova
@mrsblack
@andreakrausova
@radka35 od 1.ledna 2013 jsou peníze na s-kartě chráněné před exekucí

lucyvivien
13. dub 2013

neni to možné, exekutor nemože zabavit živ. minimum, ani príspevok na bývanie 🙂

j.a.n.i
14. dub 2013

@lucyvivien Pokud by sis ho nechala poslat na svůj (normální) účet, tak klidně může... nicméně z s-karty ne.

lucyvivien
14. dub 2013

na normálny učet jo na S kartu ani složenku ne 🙂

j.a.n.i
14. dub 2013

@lucyvivien Přesně tak 🙂

sferaff
Odpověď byla odstraněná
Zobraz