Finanční podpora. Je teď možnost získat příspěvek od státu?

volcok87
2. dub 2020

Maminky, mám pouze otázku. Od únoru jsem vedena na VZP jako pečující o 2 děti do 15 let, protože ještě studují. Manžel sice ještě pracuje, ale budou jim citelně snižovat platy a máme hypotéku na být. Myslíte si, ze je v této situaci možnost získat nějaký příspěvek od státu?
Děkuji za odpovědi

volcok87
autor
2. dub 2020

Ještě dodám, ze můj příjem je tedy 0 Kč

uzivatelkapetra
2. dub 2020

Zažádejte si o pozastavení splátek hypo

barussska1
2. dub 2020

@volcok87 Ahoj, záleží jaké příjmy má manžel. A s tím pozastavením splátek hypotéky bych byla opatrná protože to neznamená že jí nebudete platit. Prodlouží se vám doba splatnosti a za dobu pozastavení stejně budete muset platit úrok

martt
2. dub 2020

@barussska1 já myslela jak jsem to četla že úrok budou platit jen právnické osoby nebo podnikatele ale fyzické osoby ne? Nebo to je jinak? Neber to tak, že rejpu jen mne to zajímá. 😊

cikitkapb
2. dub 2020

Asi se zeptám hloupě, ale kolik je dětem, že nejdeš do práce?

klea81
2. dub 2020

@cikitkapb třeba protože se jim chce věnovat?

klea81
2. dub 2020

Možná za 3 měsíce přídavky na děti, ale to by musel mít průměrně cca méně než 28 čistého.

cikitkapb
2. dub 2020

@klea81 Jo, tomu rozumím. Ale tak může jít někam třeba jen na půl úvazek. Aby zbyl čas a energie pro děti, ale zároveň by byl nějaký příspěvek do rodinného rozpočtu. Nikdo neřekl, že má hned skočit do fabriky na 12h směny a krátkej/dlouhej tejden.

volcok87
autor
2. dub 2020

@klea81 to by jsme se asi vešli, ale to je 500,- na dítě nebo se pletu?

volcok87
autor
2. dub 2020

@cikitkapb ahoj, určitě otázka je nasnadě. Jak už jsem psala, studují VS. Moje starší dcera má ADHD a problémy s učením, já sama mám psychické onemocnění, takže mám problém všechno skloubit a momentálně je pro mě tohle tohle nemožné. Letos končím Bc.a doufám ze za 2 roky zdárně dokončim Mgr., syn půjde do 1.tridy a já se snad postupně aklimatizuji do zaměstnání

volcok87
autor
2. dub 2020

@cikitkapb dcera chodí teď do 4.tridy a syn do školky. Já studuju

orisek56
2. dub 2020

@martt plati to pro kazdeho

cikitkapb
2. dub 2020

@volcok87 ach tak. To se omlouvám. Informaci o tvém studiu jsem v hlavním příspěvku přehlédla. Jinak bych se neptala. Ono už samotné studium a péče o 2 děti je náročná. Chápu, že ti nezbývá kapacita na další činnost, i když třeba jen brigádu. Nicméně 2 roky jsou dlouhá doba. Za sebe, a svého muže se přiznám, že nejsme ten typ lidí, co by hojně využívali přídavků od státu, takže v tomto směru Ti bohužel neporadím. Ale co se zkusit pobavit s mužem, jestli by neuvažoval nad změnou práce?

klea81
2. dub 2020

@volcok87 záleží na jejich věku, starší mají 910

volcok87
autor
2. dub 2020

@cikitkapb my nikdy žádný příspěvky nebrali ani jeden. Manžel na slušně placenou práci. Jen je teď těžká doba a po dobu krize budou u nich v práci financni škrty

shaun40
3. dub 2020

V diskuzi Máte Slovo ze dne 2.4 2020 je spousta věcí vysvětlena.Přímo od Maláčové

monca98
Odpověď byla odstraněná
Zobraz