• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hypotéka na mně, manžel spoludlužník. Po rozvodu jak?

30. ledna 2010 
Mam dotaz,
pokud se bude vyrizovat hypoteka na mne a manzel bude uveden jako spoludluznik, je v pripade naseho rozvodu nebo rozchodu pohledavka na obou stejne, nebo vice na mne?
23. lis 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
u obou stejně :dizzy_face:
24. lis 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, je to jako společné vlastnictví manželů.
24. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dekuji za odpovedi
25. lis 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
niki u nas je to tak, ze na manzela je napsana hypo ,ale dluznici jsme oba :wink:
25. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den chci se zeptat před manželstvím jsem si pořídila hypot. a ted jsem na mateřské. slyšela jsem ,že je ně možnost brát nějaký příspěvek na bydlení nebo něco podobnáho. pokud se do toho tedy s manželem vejdem. Je to tak? Moc děkuji
28. led 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
příspěvek na bydlení nemá s hypotékou nic společného. Příspěvek na bydlení je sociální dávka, o kterou si můžeš zažádat, pokud příjem nepřekročí určitou hranici (mám dojem, že je to nějaký násobek životního minima).
Ale pokud bys nechala u té hypotéky manžela připsat jako spoludlužníka, tak by si mohl odečítat úroky ze daní. Ale pokud je psaná jen na tebe, tak si to uplatnit nemůže.
28. led 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka:Já jsem netvrdila že je to příspěvek na bydlení jen něco podobného nevím říkala mi to známá....z daní si to odepisuji každý rok... ale jinak moc děkuji...
30. led 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulas. no psala jsi "příspěvek na bydlení nebo něco podobného" tak jsem na to reagovala :slight_smile:, nevěděla jsem, že myslíš odpočet úroků z úvěru ze základu daně a na základě toho vrácení části daní, ale to z tvého příspěvku moc pochopitelné nebylo, co máš na mysli.
30. led 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek