Jaká mám práva, když DNA testy určí expřítele za otce?

iv1983
8. čer 2013

nemá někdo zkušenosti jak to probíhá když jsem v sedmém měsíci těhotenství vybavu a uplne vse jsem si nakoupila sama ,s byvalým jsem se rozesla kdyz jsem byla v patem měsici ...on zájem jevil jen krs sms ..jde mu jen o penize abych ho zapsala do rodneho listu aby mi platil alimenty ...ja ho zapsat nechci je mlady a s nicim mi celou dobu nepomohl a nechci ho ve svem zivote vubec ..ale on mi furt vypisuje at to dame dohromady atd ..zrejme aby pak u soudu mohl rict ze se snazil ale on jen pise uz pres dva mesice me nevidel nic ...zrejme to pak da k soudu ...jake mám práva když si necha udelat soudne testy DNA určí se alimenty atd ..a co vybava neneachavala jsem si učty nečekala jsem že bude jevit zajem ..jak casto si malou muze brat v případě že budu kojit a dite je kojenec ?díky za rady ..

ange_de_la_morte
8. čer 2013

Ahojky, newim přesně detaily jak to chodí, ale určitě soud nic neřeší dokud není dítě na swětě, pak se postupuje podle toho jestli ho rodného listu napíšeš nebo ne. Pokud ho tam nenapíšeš nemáš automaticky práwo ani na alimenty ani na proplacení části nákladů za wýbawičku. Pokud bys ho tam napsala, tak se mu wyměří alimenty a nejsem si jistá, ale na základně účtu by měl částečně proplatit i wýbawu, ale pokud nemáš účty tak stejně nic. Co se týče ho že by si nechal soudně zjistit otcowstwí tak soud řeší každý případ indiwiduálně, ale pokud u soudu projewí zájem je prawděpodobné že sous nařídí test otcowstwí. Pak by měl přítel určitě powinost platit alimenty ale i práwo si dítě brát. U soudu se ale určitě zohledňuje stáří dítěte, takže se neboj že by třeba řekli že mu musíš měsíčního kojence půjčit na celý den. A ty ho oprawdu tak newystojíš ? Já newím co se mezi wámi stalo, ale určitě chceš swému dítěti odepřít možnost se stýkat se swým otce, když on o to jewí zájem ? Newím jak to u wás je ale napadlo tě že ti to třeba jednou twé dítě ostře wyčte ? Asi bych celou situaci dobře zwážila ( omlouwám se za ,w,)

iv1983
autor
8. čer 2013

on nejeví zájem jako takový je mu 22 má jine zajmy fb fitko slečny a podobně 🙂 jen má strach ze se ozvu pak po delší době a vše budu chtit zpetně o malou mu vubec nejde !!!!! a ano opravdu ho nevystojím po tom všem jak se zachoval atd ..a že toho nebylo malo ...ja po něm nechci nic alimenty ani penize na vybavu jen aby dal pokoj .bohužel to zřejmě tak jednoduche nebude ..až z nervu skoncíš nekolikrát na pohotovosti atd možná budeš situaci zvažovat tak jako ja ...

berynka
8. čer 2013

souhlas s
@ange_de_la_morte 😉

i v Úmluvě o právech dítěte je uvedeno následující: právo poznat své rodiče a být jimi vychováván 😎

ange_de_la_morte
8. čer 2013

@iv1983 : tak pokud mu jde jen o to abys po něm nechtěla zpětně alimenty tak se s ním domluw, říkáš že o malo nejewí zájem, tak potom si ji asi nebude chtít brát ne ?

iv1983
autor
8. čer 2013

to nikdo neví co zamyslí pokažde řiká něco jineho ... no uvidime jak to vše dopadne a díky za nazor...

pajusa
8. čer 2013

víš, co, to je těžký, ale bude to vaše dítě už na CELÝ ŽIVOT. teď třeba nemá zájem, protože je mladý a chce od toho všeho pryč, ale nevíš, co se stane za 5, za 10 let. taky i kdyby tvé dítko otce neznalo, je možné, že po něm v dospělosti bude pátrat, protože bude chtít odpovědi (odpověď neměl zájem může i nemusí stačit). teďmáš třeba pocit, že od něj nic nechceš, ale nikdy nevíš, do jaké situace se dostaneš, třeba změníš názor atd...

A teď k těm možnostem: kdyby sám otec dítěte nechtěl být v rodném listě, tak bych to asi neřešila, ale jestli chce a ty ho tam nedáš, tak on má po narození dítěte 6 měsíců na to, aby podal žádost na testy otcovství a pravděpodobně by mu bylo vyhověno. poté by soud i upravil alimenty a styk s dítětem - u mimča se neboj, oni by třeba řekli, že s ním může občas v kočárku ven na 2h...
pokud ho tam sama dáš, když se třeba dohodnete, tak v podstatě potom ani nemusíte chodit k soudu. stačí si napsat ve vzájemné shodě notářskou dohodu (tak to mám já), kde bude napsané, na jaké výši alimentů jste se shodli, a že dítě žije u matky. může, ale nemusí tam být ta úprava styku s dítětem - pokud o něj opravdu nemá zájem, mohlo by mu to takto stačit. kdykoli v budoucnu, když byste se neshodli, můžete každý z vás podat žádost na soud, že to chcete upravit a oni to udělají, nic není defitivní.
doklady si od teď už raději schovávej, můžou se později hodit 🙂