Jde změnit předem nahlášené jméno dítěte na matrice?

kristy28798
30. srp 2018

Dobrý den mám takový dotaz, kamarádka už je o měsíc dřív v porodnici a vybrali jsi jméno pro holčičku s tím že nejsou vzití už byli na matrice a nahlásili jméno a všude jinde ale ted si to jméno rozmysleli a chtějí jiné respektive z Nikoli na Nikol. těm by tam chtěl jít její přítel a změnit to. A tak jsem se chtěla zeptat jestli to jde změnit a popřípadě jestli se za to platí. Moc děkuji za odpovedi

minie448
30. srp 2018

Rodný list

zelenaesmolda
30. srp 2018

Normalne nahlasi pri vyzvednuti rodneho listu jake chce jmeno,ja jsem az na matrice nechala zapsat dceri prostredni jmeno a naprosto v pohode

janablizka
30. srp 2018

Přesně tak nahlásit při vyzvednutí rod.listu na matrice.

vanea
30. srp 2018

Vím že to jde, kamarádi takto měnili na úplně jiné jméno, v porodnici se rozhodli jinak po porodu🙂 Ale jaké jsou náležitosti netuším, jen vím, že jim i po ohlášení změny došel nový RL na původní jméno, tak to pak znovu řešili🙂 ať si zavolají přímo na matriku pro více informací

zdenkaklok
30. srp 2018

Ať si zajdou na matriku a změní to u toho jak budou přebírat rodný list a pokud ho už mají, tak myslím, že tam stačí zajít a změnit ho. Myslím, že se za to nic neplatí, ale to bude asi individuální.

kristy28798
autor
31. srp 2018

Děkuji za odpovědi 🙂