• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy vyplácí mateřskou zaměstnavatel a kdy stát?

14. září 2009 
Zajímalo by mě, kdy vyplácí zaměstnavatel mateřskou a kdy stát? Včera mi šéf nezapomněl podotknout, kolik ho budu stát těch 28 týdnů.

Tchánovci mají malou firmičku s mladou zaměstnankyní, a když jsem jim řekla, že to hradí zaměstnavatel, tak byli v šoku, pže se bojí, že by to také museli platit.
Je nějaký rozdíl v tom kdo to platí, podle velikosti firmy?
Pracuju ve firmě s 200 lidmi, oni mají do 5ti zaměstnanců.

Kdo pak platí rodičovskou? Tu už platí stát?
13. srp 2009 v 10:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj od 1.1.2009 vše vyplácí sociálka,
13. srp 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsi si jistá? Šéf mi to podal docela suveréně, tak se nechci ztrapnit, kdybych mu odporovala až to vybalí zase. :sweat_smile:
13. srp 2009 ve 12:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Asi máš pravdu, našla jsem toto:
Od 1. 1. 2009 vyplácí nemocenské dávky, tedy i PPM, pouze Okresní správa sociálního zabezpečení (u zaměstnanců dříve vyplácel zaměstnavatel). Dávku vyplácí do 1 měsíce po dni doručení žádosti na OSSZ.
13. srp 2009 ve 12:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem si tím jistá na 100% :wink:
13. srp 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nevíte někdo kdy se musí posílat ta žádost? Kdybych nastoupila na mateřskou 1.12.09?
14. zář 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
spagatice - až ti žádost tvůj gynekolog vystaví, tak jí pošleš do práce, bývá to 6-8týdnů před porodem
14. zář 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju, já jsem si myslela, že ji budu muset vypisovat sama :wink:
14. zář 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene - tvůj gyn ti vyplní termín porodu a termín nástupu na mateřskou - dělá se to těch 8týdnů před porodem - ty si tam taky něco dovyplníš a podepíšeš , a zaneš do práce, tam ti taky něco vyplní , přidají ještě takovej list co se teď musí a pošlou to na ossz odkud budeš dostávat mateřskou - z ossz taky dostaneš potvrzení o mateřský, v jaký výši je a přesně odkdy do kdy jí čerpáš :wink:
14. zář 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek