Kompenzace náhrady mzdy ÚP

pintule01
10. srp 2018

Hezký den Vám přeju,snad mi tu někdo z Vás poradí :-/
Dnes mi přišel dopis od bývalého zaměstnavatele,kde byl zápočtový list,potvrzení o zaměstnání,výplatní páska a potvrzení pro ÚP.
Na výplatní pásce je vyčíslena náhrada mzdy ve výši téměř 22.000,.Kč,které jsem ale od zaměstnavatele nedostala,neboť je v insolvenci.
V dopise je i papír pro ÚP,kde je potvrzeno,že mi náhrada mzdy/odstupné,nebylo vyplaceno??
Jak tedy postupovat dál?
V pondělí jdu samozřejmě na ÚP,zjistit co a jak,ale ráda bych měla info už takhle dopředu,třeba tomu někdo z Vás rozumí.
Jistě chápete,že to není zrovna zanedbatelná částka.
Momentálně jsem na mateřské,ani ne za měsíc termín porodu,tak bych o ty peníze nerada přišla.
Děkuju moc za Vaše rady

anieb
12. srp 2018

@pintule01 Běžte s tím na UP,předložte papíry a oni by Vám to měli vyplatit. Je kolem toho papírování,ale stojí to za to. Jestli konkurz byl na firmu vyhlášeny teď nedávno tak by s tím neměl být problém. Pokud je to už delší než tři měsíce,tak pracak neproplati nic. Aspoň já si prošla něčím podobným tři roky zpátky. Ale zákony můžou být už zase jiné.

pintule01
autor
12. srp 2018

@anieb jj,už jsem se informovala.
V insolvenci jsou od dubna,konkurz vypsán minulý měsíc. Důležité je,kdy mi skončila smlouva prý