Lístek na peníze. Může mi gynekolog vystavit zpětně?

l.u.c.i.e
29. led 2021

Holky, dnes jsem zapomněla zavolat na gynekologii kvůli lístku na peníze. Může se lístek vystavit zpětně, když zavolám až v pondělí? S e-neschopenkou nemám moc zkušeností. Jsem na rizikovém těhotenství.

nase_mimi
29. led 2021

Lístek na peníze je už také elektronický, nic nikam nenosíš.

j.a.n.i
29. led 2021

@l.u.c.i.e Nemůže, prostě ti ho vystaví k datu co ji zavoláš, pokud to tedy neudělala automaticky dnes i bez tvého připomenutí.

l.u.c.i.e
autor
29. led 2021

@j.a.n.i, takže je jedno, že lístek odešle za leden 1.2., jestli to tedy dobře chápu. Dnes mi to prostě vypadlo, že mám volat a když jsem si vzpomněla, tak už tam nebyla.

monilee
29. led 2021

@l.u.c.i.e Doktor to pošle neskôr a tým pádom ti o pár dní neskôr prídu peniaze na účet, inak sa nič nedeje.

gramar
29. led 2021

@l.u.c.i.e pokud ti trvá pracovní neschopnost, tak to lékař posílá rovnou i bez upozornění, vyskakuje jim to přes tu elektronickou neschopenku...

majena39
29. led 2021

@l.u.c.i.e myslím, že se nic nestane. Mně řekli at jim v pondělí zavolám a připomenu se, že mám neschopenku. Takže to určitě stačí 🙂

l.u.c.i.e
autor
29. led 2021

Holky, děkuji moc za odpovědi 😉

steinny
29. led 2021

taky se mi hodí vědět, díky 🙂

alice180
29. led 2021

Mne říkala doktorka ať si zavolam posledního v měsíci, že kdybych zapomněla, že se nic nestane když zavolám třeba prvního jenom, že možná mě bude nahánět účetní.

nikyta123
12. srp 2021

Zdravím, potřebuji poradit ohledně E-neschopenky, nemám sní vůbec žádné zkušenosti :(
Tak prosím o radu, sem na Neschopence od 21.7.2021 až do dnes 12.8.2021 zítra 13.8.2021 budu neschopenku ukončovat.
Ale můj problém je v tom, že moje lékařka mi vlastně na konci měsíce 30.7. neposlala - trvání o pracovní neschopnosti (tzv. Lístek na peníze) byla sem ji asi před 4 dny poprosit že mi nepřišla náhrada mzdy za těch prvních 14 dnů a jestli by ho mohla poslat, její odpověď byla: Ano mi ho ňák pošleme v nejbližším možném termínu 🙄 a už mi neřekla kdy ho jako teda poště takže moje otázka zní kdy zítra jdu Ukončit PN a do dneška lístek na peníze nemají ani v práci ani na ČSSZ tak jestli mi pak vše zaplatějí na základě jen Ukončení PN nebo tam prostě ten jeden lístek aspoň musí poslat. Děkuji za Informaci

lucyjanek
12. srp 2021

@nikyta123 zaplatí se to na základě ukončení

nikyta123
12. srp 2021

@lucyjanek - A myslíš že mi zaplatějí i těch prvních 14 dní ? Co hradí můj zaměstnavatel ? Ikdyz do teďka neobdrželi doklad o trvání pracovní neschopnosti co sem od Července pokračovala teď do Srpna 🙂

lucyjanek
12. srp 2021

@nikyta123 To nevím, já dělám na socialce a nevím jak to mají zaměstnavatele,ale účetní přišla notifikace,že byla nemoc ukončena,takže by podle mě měla..

nikyta123
12. srp 2021

@lucyjanek děkuju za info.

viktorie_26
23. črc 2022

Ahoj holky, muj gynekolog (rizikove těhotenství) mi zapomnel odeslat listek na penize celkem o 25 dni dele. Kdy mi penize zpetne dorazi?

gramar
23. črc 2022

@viktorie_26 Pravděpodobně s další výplatou nemocenské.