Lze dát poplatek za psa na dědu? Platí se ročně nebo měsíčně?

9. únor 2023

Hezké “ráno” 😀
Vyhlídli jsme si stěně, ale ten poplatek je hrozný okolo 1500,- a teď vůbec nevím jestli měsíčně nebo jen jednou za rok se platí jako popelnice? Nikde jsem to nenašla 🤦🏽‍♀️

Ale děda bydlí u nás a má 70 let, což vypadá na 200,- tak mě napadlo ho napsat na něj, ale bojim se, když se něco stane - veterina, cokoliv.. vyšetří mi ho, kdyz u toho děda nebude?
Děkuji 🌺🌸🌺🌸

denisq
9. únor 2023

Poplatek se platí ročně, ale klidně ho napiš na dědu. Štěně bude ocipovane a ty si čip v registru musíš napsat na sebe. ( Je úplně jedno na koho pes bude nahlášeny a čip bude na někoho jiného ) . A na veterinu jim je jedno kdo s pejskem přijde

j.a.n.i
9. únor 2023

Pokud ti prijde 1500,- ročně hrozné, tak si psa neporizuj.

teenyel
9. únor 2023

Je to jen jednou rocne jako popelnice. Ja to u nas platim vzdy oboji naraz. Dokud zila babicka (mame vicegeneracni RD), take jsme meli hlaseno na ni, protoze proc platit zbytecne vic. Kdyz zemrela, prepsali jsme na me. Zadny problem to nezpusobilo nikdy 😉

eviicka
9. únor 2023

Jak píšou ostatní, na veterině je opravdu jedno kdo tam s ním přijde (pokud to není pes kradený 🙂).
1500 za rok v dnešní době nejsou peníze. 1000 v bytech se platila už když jsem byla dítě (je mi přes 40). Pokud děda ale žije s vámi, tak ho na sebe napsat může 🙂.

lenulacek
9. únor 2023

1500 je hodně co se tyce psa? Však pes stojí kolem 30.000 a výš plus očko, čip, strava.. radši si ho ani nepořizujte

zuzkasim
9. únor 2023

Poplatek je roční a teda veterina, žrádlo a milión blbostí okolo tě bude stát mnohem víc.

klokanka31
9. únor 2023

Je to jednou za rok. Jestli se ti to zdá moc tak si fakt psa nepořizuj, nejen že to stojí dost peněz za krmení atd, ale když se něco stane a je potřeba operace, to jsou potom pálky. Naše fenka byla na operaci v létě a teď před týdnem. A tam 1500 jsme dávali jen za antibiotika a léky proti bolesti 😃

journals
9. únor 2023

Jsi si jistá, že vzhledem k vaší nezkušenosti a omezeným financím je pořízení pejska dobrý nápad? 1500,- je normální návštěva veteriny a kolikrát to může fakt lítat. Co pak, když bude potřeba operace za 8,10 tis.?
Doufám, že máte vyhlídlé nějaké nenáročné plemeno

klchudik
9. únor 2023

Přesně jak píšou holky, 1500 za rok je skoro nulová položka. Určitě ho nebudeš krmit sračkama ze supermarketu, dopřeješ mu hračky, pohodlný pelíšek,... očkování, které je povinné...a nedejbože zdravotní péče...nás teď vyšla operace zadní packy (kvůli vývojové vadě) na 25k....a čeká nás ještě druhá noha...
Tak si rozmysli, jestli na to všechno máš prostředky, než si psisko pořídíš

gruyerre
9. únor 2023

Platí se jednou ročně a je jedno, na koho bude psaný, veterinář ho ošetří, nikdy jsem nezažila, aby mě veterinář legitimoval 😁

gdpr
9. únor 2023

Ten poplatok je za rok ale mesačne s kvalitným krmivom ťa vyjde približne toľko ak nie ešte viac v mesiacoch kde bude treba očkovať, odčervovať, v letných mesiacoch zabezpečiť niečo proti kliešťom (obojok/tabletku) + pred kúpou dosť stojí aj základná výbava obojok, vodítko, misky, pelech, hračky...

pinkninja
9. únor 2023

Souhlasim s názorem, ze pokud se Vám zda 1500 (ano, doba je slozita) rocne hodne, psa si neporizujte. 1500 rocne za psa je naprosto zanedbatelná castka. Kvalitni granule, veterina a nedejboze vedlejší vydaje za léčbu chronické nemoci, úrazy, plánované osetreni… To jsou i desetitisice navic. Vím o cem mluvim. Pes byl 9 let zdravý a pak jsme během dvou let utratili Cca 80tis. za operace, doted užívá leky - 3000 mesicne. Chce to zvazit vsechny moznosti a všechna pro a proti.

klokanka31
9. únor 2023

@journals Taky záleží kde tu operaci udělají, některý veterinář udělá operaci za 10 tisíc, a jiný za 20 tisíc (a úplně stejný výkon). A to je cena bez léků.

sedouana
9. únor 2023

Bych tě chtěla vidět na mém místě. Já dávám za jednoho z našich psů měsíčně 1000 jen za spesl kapky do očí, protože má poškozenou rohovku, kapat se musí 2x denně a zároveň ho čeká v dohledné době operace, protože to byl pes tyrany a kopali ho předchůdci do obratlů. Zuby za 6000 protože měl zanedbaný chrup. Žrádlo, veterinární výlohy nepočítám za oba psy. Že zuboženého psa mám oddaného miláčka, ale tisíce lítaly bez pardonu. Jen mě teda překvapuje, že někde existuje levnější poplatek za psa podle toho na koho je napsaný...to teda u nás není nikde.

sigyn
9. únor 2023

Pokud pes něco provede - někoho kousne. Ci vběhne do cesty, tak škody jdou za majitelem. Aby pak deda na stará kolena nelital po pojistovnach ci úřadech. Vy chcete psa, tak byste ho měli byt uvedeni jako majitele. A pokud se vam castka zda vysoka. Tak si psa nepořizujte. Stačí jedna návštěva veteriny a tisice můžou litat na to tata

eviicka
9. únor 2023

@sedouana v mém okolí (krajské město i vesničky) mají důchodci na psa slevu. Ve městech pak bývá mnohem levnější dům oproti bytu.

klokanka31
9. únor 2023

@sedouana U nás to je jak píše
@eviicka Pes v bytě 800, v domě 300, důchodci platí za psa 200. Když má někdo 2 psy, tak platí za prvního psa tuhle částku, a za druhého psa dvojnásobek.

autor
9. únor 2023

@j.a.n.i myslela jsem, že je to každý měsíc. Chytráku. 🤣

bara88
9. únor 2023

Než si poridis psa,je potřeba si předem zjistit dost věcí a pak nemusíš vyskakovat

fire85
9. únor 2023

Socky co nemají ani 1500,-?ne , neporizujte si psa bude vas stát mnohem víc než 1500,-

fire85
9. únor 2023

@bara88 se vsadím že je to troll

klokanka31
9. únor 2023

@fire85 Proč hned že jsou socky?🤨

j.a.n.i
9. únor 2023

Jasne, nic si nezjistis, ale ostatní budes titulovat chytraky. Ne, ty se fakt psa neporizuj, co když si budes myslet, ze neni potreba ho nechat ockovat, odcervovat, slušně krmit, socializovat a dalsi veci...

fire85
10. únor 2023

@klokanka31 když nemá ani na poplatek na psa? Však 1500 ,- nejsou ani peníze, navíc jich na psa bude potřebovat spousta navíc, jidlo- kvalitní, ne hnus z Kauflandu, ockovani, ......takže jo , myslím si že jsou socky.

bara88
10. únor 2023

@fire85 někdo je socka a někdo zase úplně blbý.

klokanka31
10. únor 2023

@fire85 Pro někoho i 1500 jsou peníze. Proč myslíš že důchodcům se dávají na psa slevy? Ne proto, že jsou socky, ale protože by na to neměli. Rodiny s dětmi kde počítají každou korunu taky nejsou socky.

eviicka
10. únor 2023

@klokanka31 navíc zakladatelka původně myslela, že se platí měsíčně a pokud by to tak bylo, tak si myslím, že by to v rozpočtu pocítila většina těch co tu píší jaké další výdaje za psa v pohodě dávají...

Jinak jde i o plemeno - drobní psi zase tak drazí nejsou, s každým kilem ty výdaje stoupají celkem citelně.

lacehea
10. únor 2023

klidne napis pejska na dedu a k veterinari budes chodit ty. Nic na tom neni. Je to v poradku.

fire85
10. únor 2023

@klokanka31 jaká sleva? Za mě je to troll, já bydlím na vesnici a tady je poplatek za psa 200,- rok, nevím kde mají poplatek ročně tak velký. A nebo to bude pes z mnozirny, každopádně porizuju si psa a nemam 1500,- .avic ? V tom případě je na místě zavřít jestli buud mít na další poplatky spojené se psem.jak už jsem psala.

fire85
10. únor 2023

@bara88 jo takže granule že supermarketu 10 kilo za 2 stovky, nebo zbytky z oběda pro psa? Takový lidé jsou blbí. Pokud máš psa, musíš na něj mít.