Má manžel nárok zůstat doma s dětmi během porodu?

kijir
9. led 2011

Ahojda holky chtěla jsem Vás poprosit o radu.Má manžel až budu v porodnici nějakým způsobem nárok zůstat doma s dalšími dvěma dětmi?A jakým způsobem to kdyžtak lze? Děkujůůůů 😀

ladybugie
9. led 2011

Ahojky, řešili jsme to v červenci, kdy byly malé 4 měsíce a já měla silnou mononukloezu. Manžel má nárok na paragraf, tuším na 8 placených dnů. Vypíše to tvůj ošetřující lékař. S tím počtem dnů si nejsem moc jistá, ale rozhodně možnost paragrafu pro manžela existuje 🙂

vojtisek2007
9. led 2011

kijir - po dobu pobytu v porodnici vystaví manželovi paragraf přímo v porodnici - klidně si o něj i řekněte, ale třeba u nás se každého ptájí, jestli potřebují tatínkové paragraf. Ošetřovné se poskytuje od prvního dne potřeby ošetřování (péče) po dobu 9 kalendářních dnů.

luca30
24. led 2011

Zajímalo by mě jestli můžu požádat o vystavení paragrafu pro manžela, nyní když jsem těhotná a nebývá mi dobře (tvrdne mi břicho atd.),normálně mi pomáhá maminka, ale ta jde na týden do nemocnice, tak proto se ptám.Tak aby mi vypomohl na ten týden až 9 dní nebo se nemá cenu na to vůbec ptát?děkuji

stapet
24. led 2011

Ahoj, předpokládám, že manžel může využít paragrafu jen po dobu, co budu v porodnici? Nebo může využít celých 9 dní, i když bychom už byli doma? Moc děkuju za odpověď. 🙂

luca30, já bych řekla, že nárok má, když ti to gynekolog napíše. Ale nevím, nevyznám se v tom. Taky by mě to zajímalo... Měla jsem / mám klidový režim, ale zatím jsme to zvládli bez paragrafu, i když tomu klidu moc nedám... 🙂

crca
24. led 2011

Paragraf dostane manžel napsaný jen na dobu co budeš v porodnici,pak by jsi musela ke svému buď obvodnímu,nebo gynekologovi a ten by vypsal "hlídačenku".A nebo manžel ke svému,ale když jsem byla 5 měsíců po po porodu a musela znova na revizi dělohy,tak na ten den co jsem tam byla jí vystavili manželovi,ale pak jsem musela ke svému dr,když jsem chtěla aby byl doma ještě aspoň týden,přeci jen jsem měla dvojčátka tak to byl trochu zápřah,ale než jsme se k tomu dokopali,tak týden utekl,a já to zvládla sama 😀

kacab
24. led 2011

v porodnici to kvůli staršímu dětsku napíšou JEN na dobu pobytu - alespoň mě to tak řekli... a jinak by to musel prodloužit obvodní doktor, že by muž dostal ošetřování na rodičku........ ale já jsem porod měla tak hladký, že jsem něměla odvahu se na tojít zeptat... ale zkusila jsem to přes naší příjemnou dětskou doktrorku a předem a na rovinu jsem jí řekla, o co de a slušně poprosila........ vypsala muži ošetřivání na straší dítko - 9 dní a taky to bez problémů šlo... Teď jdu na trhání křečáků a uděláme to úplně stejně....

giselka
24. led 2011

nám vystavili jenom na dobu pobytu, obvoďačka mi to pak prodloužila. Volala hvůli tomu i na sociálku, takže to jde. Dětská dr nám to neprodloužila, taky to řešila se sociálkou a nemůže vypsat paragraf pro otce, když je matka na mateřské

aktekram
28. led 2011

Takže při příjmu v porodnici, stačí říct že potřebuji vypsat paragraf pro manžela, že doma bude hlídat starší dítko?
A to pak musí do práce zavést okamžitě? U nás má manžel stálou pohotovost, tak to máme složitější i s hlášením volna pro převoz do porodnice ☹
A funguje to jako neschopenka??? Musí být stále doma, nebo má i vycházky??? A hrazeno je to již od prvního dne (60% vyměřovacího základu) ???