• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mám nárok na doplatek na bydlení? Manžel ofiko nepracuje

9. února 2013 
Jak se posuzuje manzel, ktery ofiko nepracuje a plati si pouze zdravotni? Jakoze kdyz prijdu na socku a budu chtit doplatek na bydleni, tak dokud byl na UP a nepobiral podporu, tak to slo. Ale nevim, jak je to v tomto pripade. Dikiy predem
8. led 2013 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj.. pokud vím, musí prokázat příjem, nebo pracák... jak to je v případě, že si sám platí zdr.. netuším.. možná ti někdo poradí... ale spíš bych si došla na socku kam jsi chodila před tím a domluvila se tam..
8. led 2013 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
příspěvek na bydlení může žádan ten,kdo bydlení platí a na koho jsou vedeny smlouvy na nájem a energie.To znamená že žádost podávám třeba já,ale musím doložit výdaje-kopie zaplacených nákladů na bydlení,příjmy dětí a jinýh osob trvale hlášených na adresa na kterou žádám příspěvek+vyúčtování služeb a nájemní smlouvu a tak.To znamená,pokud manžel má trvalý pobyt na stejné adrese,musí doložit příjem a to pokud vím za poslední čtvrtletí předcházející datu podání žádosti.TZN dneska žádám a dokládám příjem a výdaje za všechny hlášené na mojí adrese ve stejném bytě-domácnosti a dokládám příjmy za říjen až prosinec 2012.Snad to pro základní orientaci bude stačit.
A mimochodem musí si platit i základní sociální,jen zdravotní nestačí,jinak bude mít problém.Zajděte si na pracák odbor státní sociální podpora-tam kde vyřizují rodičák a porodné,tam vše vysvětlí.
8. únor 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doplatek na bydlení závisí především na tom,jestli máš nárok na dávky hmotné nouze, je jejich součástí.
radka35 sociální povinné není, pokud dotyčný není OSVČ.
9. únor 2013 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek