Mám pre dcéru vybaviť pas v Čechách alebo na Slovensku?

lenkan1993
3. lis 2014

Dobrý deň.Mám taký menší problemik a preto by som sa chcela poradiť s vami maminky.Som slovenka a bývam tu v Čechách narodila sa mi tu dcérka nemám tu ani trvalý ani prechodný pobyt a chcela by som s dcerkou vycestovať na Slovensko za mojou rodninou a neviem či mám cestovný pas vybavovať pre nu tu v Čechách alebo na Slovensku.A ak tu v Čechách kde by som s ňou mala ísť aby som ho vybavila?Ďakujem za všetky rady a info 🙂

achjonetusim
3. lis 2014

Jsem presvedcena ze cestovni pas pro vycestovani nepotrebujes, Slovensko je v EU. Staci rodny list nebo udaj o dcerce v tvym OP.

lenkan1993
autor
3. lis 2014

@achjonetusim ďakujem veľmi pekne hádam to tak bude 🙂

barinkas
3. lis 2014

určitě pas nepotřebuje, když pojede jen na Slovensko. Nikdo Tě kontrolovat nebude na hranicích 🙂

lenkan1993
autor
3. lis 2014

@barinkas Ďakujem 🙂 nebola som si ista lebo kamaratka bola v takejto situacii a ta vybavolala ale to bolo uz asi pred 3 rokmi

barborka09
3. lis 2014

@lenkan1993 @achjonetusim @barinkas Holky od 26.června 2012 musí mít každé dítě svůj cestovní doklad - buď pas nebo dětskou občanku. Na rodný list nebo zápis v občance rodičů to už nejde (kdysi to tak šlo). Určitě bych to nepodceňovala. Náhoda je blbec, někdo vás bude náhodou kontrolovat a je tu problém. Být tebou tak si zavolám na místo kde se u vás vyřizují pasy a zeptej se jak máš svoji situaci řešit. Přece jenom je to jiné když jsi Slovenka. Posílám informace kde je to popsáno.
http://www.ostrava.cz/cs/urad/magistrat/odbory-...

lenkan1993
autor
3. lis 2014

@barborka09 dakujem skusim tam teda zavolat a uvidim co mi povedia 🙂