Manžel-insolvence, může se na něj přepsat rodičák?

rumburacka
12. kvě 2013

Ahoj chci se zeptat jestli má někdo podobný problém?Když jsem s manželem začala chodit,měl dluhy.Před třemi lety si zařídil insolvenci,ještě jsou před námi dva roky.Před rokem jsme se vzali a máme tříletého syna.Ráda bych otěhotněla,ale jsem evidovaná na úp a nechci 4-letou variantu,tak bych to chtěla napsat na manžela.Má smlouvu na dobu neurčitou,ale nevim jestli splňuje podmínky?Máte někdo zkušenost?Nejsem si jistá jestli by mu ta insolvence nešáhla na ten rodičák? 😒

j.a.n.i
12. kvě 2013

@rumburacka Ale pro volbu délky na něj ten rodičák přepisovat nemusíš, stačí, když se doloží, že má nárok na PPM a výši jeho DVZ.

rumburacka
autor
12. kvě 2013

A tím se mi hned započítá rodičák?na mé jméno vše okolo?a to z toho vypočítají i mateřskou a nebo půjdu hned na rodičák s těmi 7.600??

rumburacka
autor
12. kvě 2013

@j.a.n.i chci se samozřejmě optat i na úřadech,ale teď jsem,už zvědavá,jak se věci mají 😉

jop
13. kvě 2013

@rumburacka insolvence mu na rodičák šáhne, nebo je tu minimálně to riziko, takže si ho nech rozhodně na sebe. Jak je to s možností přepisování nevím... ale připadá mi dost divné, že by manžel byl na RD a rodičák by pobírala manželka.

j.a.n.i
13. kvě 2013

@rumburacka Půjdeš hned na rodičák a budeš si díky tomu manželovu papíru vybrat jak vysoký rodičák chceš, akorát tedy počítej s tím, že pokud si zvolíš 7600,-, tak ti rodičák skončí v nějakých 2 letech a 4 měsících dítka. Pokud bys ho chtěla do 3 let, tak musíš volit 6100,-

j.a.n.i
13. kvě 2013

@jop Možná ti to přijde divné, ale je klidně možné aby byl otec na RD a manželka pobírala rodičák, není to nic proti ničemu.

rumburacka
autor
14. kvě 2013

Holky díky moc za rady,ještě jsem nestihla úřady,ale rýsuje se mi,už nová práce,tak snad to vyjde,ať to nemusím řešit přes manžela.Ať už je tohle období insolvence za námi..hrůza ☹ ..díky