• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Může exekutor vzít rodičák?

16. prosince 2013 
holky kamoska je na rodicovskej dovolene a hrozy jej exekuce muze jej exekutor vzit rodicak?dekuji za rady a skusenosti
15. pro 2013 v 08:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Exekuce srážkami může postihnout i některé sociální dávky, a to především ty opakované (ovšem s výjimkou příspěvku na bydlení). Jsou to například rodičovský příspěvek, přídavek na dítě (je-li dlužníkem dítě) či dávky pěstounské péče. Exekuce ale v žádném případě nesmí postihnout například dávky pomoci v hmotné nouzi, porodné, pohřebné či třeba příspěvek na péči.

Zdroj: http://www.penize.cz/exekuce/242480-pruvodce-exekuci-krok-za-krokem
15. pro 2013 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj...samozřejmě, že může. jen jí ho nevezmou celý. zůstane jí nějaké to minimum, ale všechny víme, že málo je i celý rodičák, natož osekaný, že? nevím tedy kolik kamarádka dluží a zda má nějakou jinou možnost, jak to řešit, ale hlavně, ať s exekutorem komunikuje, ať je vidět nějaká snaha to řešit. docela tím může oddálit návštěvu doma :wink:
15. pro 2013 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky,já mám už léta exekuci,kterou mi strhávali z každého příjmu a co jsem nastoupila na rodičák,tak nic....i ůčetní mi říkala,že mi nic strhávat nebudou,protože ze státních dávek to nemůžou....tak jsem z toho teď docela překvapená co tu píšete.
15. pro 2013 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@polakova43 můžou, alespoň tedy ještě před dvěma lety než jsem šla na mateřskou já, tak mohli :wink: ale složitě se to počítá a ne každému nakonec strhávají. ono záleží jaké máte to životní minimum a jak vysoký máte rodičák. exekutor obvykle obstaví každý příjem, ale to neznamená, že z každého se strhává, protože někde po těch počtech prostě zjistí, že není z čeho. blokace ale trvá, kdyby se daný příjem zvýšil. např. když by měla žena rodičák 6000,- a nic jí nestrhávali, tak to neznamená, že jí nebudou strhávat, kdyby si ho zvýšila třeba na 8000,-
15. pro 2013 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem našla článek,ale moc chytrá z toho nejsem.... http://aperio.cz/poradna/23602

a ještě tu mám jeden http://socialni-karta.eu/socialni-karta-a-exekuce/
15. pro 2013 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@polakova43 a co přesně na tom prvním článku nechápeš? ten výpočet? z toho si nic nedělej. ten neumí dodnes ani kde která účetní :grinning: zjednodušeně jsem to samé (bez toho výpočtu) napsala výše. exekuční příkaz je vydán, ale pokud je daný příjem nižší než minimum, které musí dle zákona člověku zůstat, tak se z příjmu nic nestrhává. exekuční příkaz ale platností trvá pro případ, že by se příjem zvýšil. konkrétně u rodičáku si to teď maminky mohou měnit každé tři měsíce, takže pokud by maminka rodičák navýšila, tak už by se třeba strhávat dalo, ale kdo by to dělal, že? :wink:
15. pro 2013 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@polakova43 druhý článek je o Skartách, které končí, tak ten asi nemá cenu řešit.
15. pro 2013 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea No, třeba ta, která čeká další dítko, tak proč z peněz, které by jinak propadly nezaplatit část dluhu...
16. pro 2013 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i no, tak v tomto případě ano, ale za jiných okolností by to žádná neudělala. z praxe mám spíš jiné zkušenosti. na mateřské a rodičáku je peněz málo a každá se spíš snaží vymyslet, jak to oddálit, nesplácet...aby doma peněz zůstalo co nejvíce.
16. pro 2013 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea Jo, tak to jo, myslím, že to další dítko je jedinná reálná situace, kdy by do toho navýšení někdo při exekuci šel.
16. pro 2013 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek