Může expartner zrušit ženě trvalý pobyt?

202325
11. črc 2011
Dobrý den,potřebujeme poradit.Sestra bydlela,ve společné domácnosti,podotýkám v baráku po dobu 12 let.se svým druhem. Mají spolu 2 děti. Jelikož,tenhle vztach dlouhodobě nefungoval,bylo tam domácí násilí,musela odejít do azylového domu,později jsi našla podnájem.Samozdřejmě nevidal děti,který mají trvalý pobyt v baráku jako otec ,tak jako matka.Děti bydlí do tědka s otcem,čekáme na trestní,později opatrovnický soud.Podotýkám,neměla,žádnou smlouvu,všechno ústní dohoda,Druh,jse seznámil,s přítelkyní,která byla fin.zabezpečená a koupila jsi půlku baráku.Otázka-zní,může zrušit trvalý pobyt matce a zamezovat ve styku se svými dětmi.ještě podotknu,nechala tam všechny osobní věci,nábytek ,elektro atd.Můžeme jse nějak bránit,Myslím,tím,pokud je majitelkou baráku a zruší trvalý pobyt matce od dětí,nemůže poskytnout náhradní bydlení,nebo nějaké odstupné.Děkuji.za info.


--
-,
j.a.n.i
11. črc 2011
No, trvalé bydliště ji zrušit může, tam je pouze podmínka, že tam dotyčná nebydlí a ta splněna je. Ovšem trvalé bydliště nijak nesouvisí se stykem s dětmi nebo s bydlením v baráku. Jinak omezovat styk s dětmi nesmí, ale prakticky se to dost často děje a je otázkou co se s tím dá dělat.
202325autor
12. črc 2011
@j.a.n.i Díky za info.už máme jiné informace,z rušením pobytu to není vůbec jednoduché,druh družce nemůže zrušit trvalý pobyt,může to navrhnout o návrhu zrušení trv.pobytu,-musí tam dát důvod atd.O zrušením trv.pobytu se rozhoduje ve správném řízení a to jedna z moci úřední.promin-dotičný nebo dotičná-neznáme se,mám pocit že jo,
vycu
12. črc 2011
@202325 Je to jednoduché, pokud jsou splněné zákonné podmínky (osoba nemá žádný právní vztah k nemovitosti a nebydlí v ní - obě podmínky musí být splněny současně), správní orgán musí rozhodnout o zrušení trvalého bydliště, zákon mu jinou možnost nedává.
Zahajuje se na návrh oprávněné osoby, ne z moci úřední.
j.a.n.i
12. črc 2011
@vycu Pravda, na tu podmínku právního vztahu jsem zapomněla...
olda0030
8. zář 2013
Zdravím je tu možné se ptát na něco když jsem chlap?

Sem začni psát odpověď...

Odešli