Na co mám nárok jako svobodná matka?

thesun
17. pro 2014

Ahoj všem, ráda bych se zeptala.. mám poměrně složitou situaci. Jsem rozvedená, dceři je 11 let, péče společná, bývalý platí dohodou pár korun. S přítelem plánujeme miminko a ráda bych věděla na co mám jako svobodná matka nárok? Oficielně bydlím s mamkou a tč jsem nezaměstnaná. Vůbec nevím kam se obrátit, zavolat? Máte někdo zkušenosti? Jak je to s rodičovským příspěvkem, je vždy nárok na celých 220tis???? 😨

frantiska85
17. pro 2014

Rodičák je vždy na částku 220 tisíc. Ostatní netuším.

thesun
autor
17. pro 2014

děkuju moc.

blahova_andrea
17. pro 2014

předpokládám, že přítel se k miminku bude hlásit a bude v rodném listě. potom je brán jako otec, který se má o vás a o dítě postarat a dle zákona není důvodů, aby se o vás staral stát. nárok na celý rodičák má každá žena. jen se různě omezuje to, jak ho smí čerpat. ty bys musela na 4roky, protože jsi na úp. ale dá se žádat přes příjem otce dítěte, doložit jeho příjmy a pak by sis mohla výši rodičáku a počet měsíců pobírání volit 😉 to oficiální bydlení myslíš jako trvalý pobyt a ve skutečnosti bydlíš s přítelem? asi tě zklamu, ale ve směs mají svobodné matky nárok na to samé jako vdané matky. tudíž téměř na nic. je na nich a na otcích dětí, aby se postarali. taky nejsem vdaná a nic jiného než každá jiná žena jsem nedostala. ani porodné, které ty třeba dostaneš pokud rodíš příští rok 😉