Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Na úřad práce po skončení RD, budou mi něco platit?

maisha
27. led 2014

holky chtěla bych se zeptat.....s manžou řešíme druhé mimi, pracovní poměr mi zkončil v srpnu 2013 takže jsem bez práce,a řeším, jestli když nestihnu otěhotnět do ukončení 3 let dcery tak když půjdu na ÚP jestli mi budou něco platit když budu doma a nepujdu znova do práce dám příklad třeba na 4 měsíce... když RP mi zkončí....díky snad to není moc blbý dotaz 😀

j.a.n.i
27. led 2014

@maisha Jo, budeš mít nárok na podporu, cca 3600,- zpočátku a pak méně. Akorát nechápu co na věci mění, pokud to otěhotnění do 3 dcery stihneš?

gwennie
28. led 2014

Asi ze stihne otehotnet, ale treba uz ji skonci rodicak, a bude teprv, rekneme, ve 4. mesici tehotenstvi - tak do prace ji asi nepozenou, a jde ji o to, aby to mela nejak zaplacene,, nez zacne nova MD (s porodem noveho ditete).

Btw, @j.a.n.i , neodviji se vyse prispevku od toho, kolik mesice pobirala zena na rodicaku? Jestli 4, 7 nebo 11? (varianta na 4 nebo 3 nebo 2 roky)?

j.a.n.i
28. led 2014

@gwennie Ne, neodvíjí, na rodičáku to vůbec nezáleží.

maisha
autor
28. led 2014

@gwennie přesně tak, ale zkusila jsem zavolat na socku a je to úplně v dupě, za ty prachy jak píše j.a.n.i bych to nedala navíc bych musela automaticky na 4letou rodičovskou... takže žádné druhátko asi nebude ☹

j.a.n.i
28. led 2014

@maisha Tak 4 letý rodičák bys mít nemusela, stačí aby vznikl nárok na PPM partnerovi a můžeš volit. Zbytek rozhodování je samozřejmě jen na tobě 😉

gwennie
28. led 2014

@maisha no a co ti teda na té socce řekli? že dostaneš těch 3600 podporu?

maisha
autor
28. led 2014

@j.a.n.i jenže on si neplatí zatím nemocenské pojistění, a kdyby s tím placením začal a já abych měla slušnou ppm tak by musel platit 180 dní a 270 dní kolem 300kč a pak že by si musel vyjet papír o denim vymeřovacím základu to samé i já.. valila to do mě tak rychle že jsem to pomalu nestihala co ona mi rikala. že by jsme si to museli nejak vypočítat.. říkám že je to těžké a ona to máte pravdu a nic dál k tomu mi neřekla

maisha
autor
28. led 2014

@gwennie jo přesně, nebo pokud nezačne manža platit nem.pojišť. celkem dost aby mi dali vyšší ppm.. nevím nějak mám z toho hlavu kolem ☹

j.a.n.i
28. led 2014

@maisha Ty nemůžeš mít PPM na základě jeho nemocenského, takže by si klidně mohl platit jen to minimum, abys mohla volit rodičák do 7600,-

maisha
autor
28. led 2014

takže bych měla na 3 roky rp a ne na 4 chapu správně ale bez ppm

j.a.n.i
28. led 2014

@maisha Jo, mohla bys mí tedy i o něco kratší... 2,5 roku.

maisha
autor
29. led 2014

@j.a.n.i kratší by to nemuselo být,hlavně aby to nebylo na ty 4 🙂 díky mockrát za pomoc!

Sem začni psát odpověď...

Odešli