Nechci, aby byl otec zapsaný v rodném listě

bulali
9. únor 2014

ahoj potřebuji poradit ještě donedávna sme se s přítelem těšili na miminko dokonce na zápise jsem ho zapsala jako otce dítěte.. na matrice sme ještě nebyli,, ale stala se mi nepříjemná věc o který bych se nechtěla bavit prostě nechci aby byl zapsán v rodném listě... chci aby rodném listě bylo otec neznámý stoho duvodu aby si vydělal na dítě nárok a vše okolo.. o miminko se postarám sama kašlu mu na alimenty vyhoví mi na matrice a napíši mi tam co po nich budu chtít.. dekuji

bulali
autor
11. únor 2014

@dotinka dekuji to si take moc preji... a chci se zeptat na ktere prispevky od statu si mela narok

dotinka
11. únor 2014

@bulali odpoved mas v tvem druhem prispevku 🙂

malanikova
9. led 2016

Holky chtěla bych se zeptat,když su vdaná ale rozvádime se tet na jaře máme soud.a má otázka každéj sme tet zadaný a já sem otěhotněla s přítelem mám třeba aspoň nějakou možnost ze bych uvedla otec neznámý..

somalicats
9. led 2016

@malanikova Nemáš, už jsme Ti to psaly v jiném vláknu, které jsi zakládala. Po dobu trvání manželství a do 300 dnů od rozvodu, pokud se znovu nevdáš, bude v RL automaticky manžel.

magdalenan
9. led 2016

@malanikova Dokud budeš stále vdaná, pak je automaticky otcem dítěte manžel. Musíš podat k soudu žalobu o popření otcovství. Pokud s tím manžel bude souhlasit, pak je to jen formalita a vyřeší to hned první jednání. Zároveň ale musí biologický otec dítěte své otcovství uznat a pak bude i zapsán do RL, o co ti předpokládám jde. Z neuvedení otce neplynou výhody, snad jen vyšší dávky, pokud ti záleží na každé koruně, ale otec dítěte pak nemá žádná zákonná práva a povinnosti.

somalicats
9. led 2016

@magdalenan Pokud by biologického otce v RL nechtěla (ale ona ho tam chce, viz její diskuse tuším z předvčerejška), tak má smůlu, protože soud bude hájit primárně zájem dítěte a ona nebude v případě, že ten rozvod před porodem stihnou, stejně splňovat tu 300denní lhůtu, takže by její současný manžel měl stejně smůlu a byl by v RL zapsán. Už jsem jí to já i jiné holky psaly, že se musí primárně domluvit se svým manželem a biologickým otcem, pak je soud opravdu brnkačka.

hanka_12345
9. únor 2024

@bulali jo prispevky..to je parada :D ono otce ma,kterej by platit mel ale ty ho nechces do listu, takze je od toho osvobozen ale stat pumpovat to jo 😀 to je vyborny 😀

honatko092
9. únor 2024

@hanka_12345 10 let stará diskuze 👍🏻

hanka_12345
9. únor 2024

@honatko092 jézis to sem si nevsimla..ale je to pravda 😀