Nemocenská. Od kdy vyplácí sociálka?

jituli84
17. zář 2019

Ještě jednou holky od 22.7. marodim, za srpen mi už nějaké peníze přišly a zmátlo mě to ještě víc, kolik dní mi bude vyplácet socialka? z práce mě nemocenskou vyplatily jen za dny , co jsem měla bejt v práci nebo jako se to počítá za každý kalendářní den? ze socky ještě nepřišlo nic

krista25
17. zář 2019

Zaměstnavatel platí prvních 14 dní nemoci, od 15 dne platí socialka. Takže z ossz ti peníze přijdou až v říjnu.

jituli84
autor
17. zář 2019

@krista25 Takže za srpen přijdou peníze až v říjnu?

krista25
17. zář 2019

Za srpen ti socialka dávat nic nebude, teď ti bude dávat až za záři.

krista25
17. zář 2019

Zaměstnavatel ti vyplatil nemoc ve výplatě se koukni do výplatnice

jituli84
autor
17. zář 2019

Marodím od července tak to mě bude vyplácet zaměstnavatel teda vyplácet víc jak 14 dní

terry1512
17. zář 2019

Od zaměstnavatele 14 dní, a platí jen pracovní dny bez víkendu.
Od 15 dne nemoci sociálka,a platí za celi měsíc, včetně víkendů.
Nicméně sociálka má na vyřízení 30 dnů od doručení podkladů od zaměstnavatele. Takže za tim si ohlídat pak v práci, kdy a zda poslala všechno co měly poslat. A nosit lístky na peníze včas.

tulikiss
17. zář 2019

@jituli84 a kdy si davala papir na penize za srpen?

jituli84
autor
17. zář 2019

@tulikiss no k poslednimu dni měsíci v srpnu

terry1512
17. zář 2019

@jituli84 k tomu lístku co jsi dala v srpnu musí zaměstnavatel přidat zbytek a odeslat. A pak má sociálka 30 dní na vyřízení.
Takže záleží kdy to odeslal zaměstnavatel,a jak rychle to zpracuje socka. Taky ti to může úplně klidně přijít ba končí září.

jituli84
autor
17. zář 2019

@terry1512 jj děkuji, to jsem potřebovala vědět

tulikiss
17. zář 2019

@jituli84 zalezi jak moc veris mzdovce, ze to poslala, pokud vis ze poslala tak do konce mesice je cas. pokud si nejsi jista, tak si zavolej na socku jestli uz maji vsechny podklady.

jituli84
autor
17. zář 2019

@tulikiss No když jsem volala na socku minulý tyden tak podklady tam udajně neměly, ale ze mzdovky to odeslaly

martt
17. zář 2019

@jituli84 Tak si zkus zavolat tenhle týden. Mne se stalo, že z práce podklady na socku asi nějak špatně poslali a jeden měsíc jsem neměla vůbec nemocenskou, protože neměli na socialce podklady. A musela jsem to tam doposilat zpětně.

jituli84
autor
17. zář 2019

@martt Já volala jak do práce tak i na mzdovku, tam mi řekly, že to odeslaly, prej že na socialce to leckdy dělaj tak, že řeknou že to tam nemají aby jim lidi daly pokoj, ale zkusim tam ještě zavolat zítra. Já tam spíš volala, aby ch věděla že to netrčí u nás ve firmě, to se mi taky už jednou stalo

martt
17. zář 2019

@jituli84 Já jsem právě obvolavala všechny když mi nepřišla nemocenská a v práci také tvrdili že to poslali a socialka zase tvrdila, že nic nedostala. Ale je pravda, že jsem měla štěstí na paní na socialce a pak celou věc řešila už jenom s ní.

jituli84
autor
17. zář 2019

Já tam zítra ještě zavolám, dnes jsem tam volala, ale už tam nebyly

jituli84
autor
18. zář 2019

Tak holky, asi jen lidský výkon se tam dovolat

pajafialka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jituli84
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jituli84
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jituli84
autor
19. zář 2019

Tak holky nové info, volám Brno, tam mi řekly že žádné dokumenty nemaj a daly mi kontakt, že si mám zavolat na PRahu 9, tam že taky nic, pak mě napadlo , že zavolam na bezplatnou linku a tam mi paní řekla, že všechny doklady tam mají, takže asi tak maj tam asi pěknej bordel nebo je to o ochotě ..