Nemocenská - stále nedošla, nemůže mi chybět nějaký dokument?

jituli84
11. zář 2019

Chci se vás zeptat zatím mi nedošla nemocenská, tak už dumám, jestli není někde chyba a kam se obrátit jestli mají třeba všechny potřebné dokumenty, dívaly jsem se , že naposled když jsem byla nemocná, tak mi nemocenska byla zaslaá na účet již 7. má někdo zkušenosti?

hezz17
11. zář 2019

Záleží kdy jsi na ni nastoupila a kdy účetní odeslala podklady na socialku

jituli84
autor
11. zář 2019

@hezz17 nemocenskou mám od 22.7.

denca033
11. zář 2019

@jituli84 na cssz mají na to 30dní na zpracování po obdržení papírů od zaměstnavatele. takže si to posílají jak chtěji. mě někdy přijde už 20 a někdy az na úplným konci měsíce.

jituli84
autor
11. zář 2019

@denca033 jj už jsem to obvolala tak dokumenty všechny mají, jednou se mi stalo, že to ani neodeslaly na socialku, takže spíše tohle mě znervoznovalo, že by to třeba trčelo někde u nás 🙂

denca033
11. zář 2019

@jituli84 od doby kdy dostanou dokumenty mají 30dní na zpracování. Všechno jim trvá jako kdyby nemohly dát jeden výplatní termín tak jako je to u všeho

zrofka
11. zář 2019

Ja si papiry o neschopence ( v tehotenstvi) posilala sama. Pac ucetni se k tomu nemela..a posilala doporucene do Prahy.a kdyz prisla sms ze prevzali zasilku do 8dni jsem mela prasule na ucte

tulikiss
11. zář 2019

@denca033 tezko muzou dat jeden vyplatni termin, kdyz se pripady delaji prubezne, takze by jim tam veci cekaly treba tyden dva jen na vyplatni termin. Vam se mozna zda ze jim to trva a nic nedelaji, ale kdyz je vic nemocenskych, tak se resi treba i 2000 pripadu tydne. A nejde jen o to nekde neco odkliknout, vec se musi vzdy prepocitat, poslat na druhe kontrolni pracoviste, kde se to prepocita a kontroluje znovu a pak jde teprve vec k vyplaceni.

jituli84
autor
11. zář 2019

Jinak jsem volala na svou mzdovku, potřebné dokumenty odeslaly na socialku minulý týden a na socialce mi zase řekly že tam ještě nic nemají, tak nevim

ajja87
11. zář 2019

@jituli84 a neměla jsi to toho sedmeho proplaceny těch 14 dní co platí zaměstnavatel?

jituli84
autor
11. zář 2019

@ajja87 to ne, odesilatel byl cssz

lucyjanek
11. zář 2019

Jestli chceš posli rodný číslo,podívám se ti do počítače jestli to tu už je 😊

jituli84
autor
11. zář 2019

@lucyjanek děěkuji, ale není potřeba, volala jsem tam, ono to dříve nebo později přijde 🙂

lenoulinkaa
12. zář 2019

@jituli84 pokud jsi nemocná od 22. 7., tak ti v srpnu přišla část náhrady za nemoc od zaměstnavatele. Další ti přišla teď v září od zaměstnavatele. A zbytek srpna máš čas od ossz. Když si lístek na peníze dala na konci měsíce, tak nemocenská po zaslání dokladů, pokud to odeslali obratem, přijde do konce měsíce. Na to je 30 dní.