Neschopenka a živnost. Když ji přeruším, musím platit SP a ZP a příplatek na neschopenku?

25. bře 2021

Ahoj holky,
jsem OSVČ a platím si neschopenku. Gynekolozka mi chce napsat “tehotenskou” neschopenku, ale já bych tak za měsíc chtela přerušit živnost. Budu muset porad platit soc. a zdr. a ten příplatek na neschopenku? Nebo budu muset na pracak? Díky.

lidija1234
25. bře 2021

Ahoj nevím jak je to skrz neschopenku ale pokud ukončíš živnost tak aby sis nemusela platit zdrav. a soc. musís na pracák. Já tenkrát když ukončila živnost tak jsem měla za dva měsíce nastoupit do práce, takže ty dva měsíce jsem si zdrav a soc. platila sama pak to za mě platil zamestnavatel. Samotnou mě zajímá jak to bude, každopádně šla bych ukončit živnost a pak se poptat na pracák jak to udělat a kdo to za tebe bude odvádět atd...

autor
25. bře 2021

@lidija1234 Já ji právě nechci ukončit, jen přerušit.
Ale předpokládám, ze je to stejný. Díky moc. 🙂

levandule_k
25. bře 2021

Jestli si dobře vzpomínám, tak nelze být na pracáku a zároveň na neschopence.

lidija1234
25. bře 2021

já ji mám jen pozastavenou 🙂 jinak ty jsi na rizikovém ? Jinak tedy já bych asi ukončila neschopenku a zašla bych si na pracák a tam bych se poradila co a jak. Já když byla na živnost tak jsem si platila pojištění právě pro případ kdybych otěhotněla abych dostávala peníze nevím jak to máš ty.