Nestihla jsem se rozvést. Co dopsat do kolonky otce?

20. bře 2024

Dobry den, omlouvam se za anonym ale radeji tak, protoze je to choulostive.

S manzelem jsme sli od sebe uz pred 3mi lety. Kazdy uz mame novy vztah ale jeste nemame po rozvodu. Nejak jsme to neresili jelikoz jsme se rozesli v klidu a jsme dobri pratele ( po 10ti letech ). Tak jsme to nejak nehrotili ale co jsem zjistila ze jsem tehotna tak je to v reseni ..... mam pred sebou ted ale porodopis.
Musim do kolonky otce napsat ,,jeste,, manzela a vyresit to az soudne pak po rozvodu? Nebo muzu napsat stavajiciho partnera s tim ze prijmeni ditete bude ale manzelovo?
Jo vim ze jsme nezodpovedni a delame v tom bordel .ale dite jsme neplanovali. Ale rozhodli jsme se pro nej.

Diky za odpovedi

somalicats
20. bře 2024

@zuzkasim Já mám rozvod za sebou. A byla to jedna z věcí, jak si zařídit svůj život lépe, i když jsme se rozváděli po dohodě. Nového partnera jsem nehledala a potkala ho až jako rozvedená. Já v tomhle souhlasím s @zanett, že do nového vztahu má jít člověk s čistým štítem.

zuzkasim
20. bře 2024

@somalicats Tohle je jedna z cest, nepopírám, že lepší, taková "čistější", ale ne vždy to tak vyjde. Někdy dá nový partner sílu ukončit už dlouhodobé trápení. Někdy to má i své praktické důvody, finance, právě společná péče o děti atd. Stejně tak je lepší brát se před dítětem, ale ne každému to tak vždy vyjde🙂

moudivlacek
20. bře 2024

@somalicats nepsala více info, z původního příspěvku není patrné jak moc těhotná je, skoro to vyznělo, jako by to zjistila nedávno ("ale co jsem zjistila ze jsem tehotna tak je to v reseni ....".), to by toho za víc jak 30. týdnů moc nezjistila ... každopádně návrhů tu má několik, ten rozvod může podat hned bez ohledu v jakém měsíci je

somalicats
20. bře 2024

@zuzkasim Společná péče o děti se dá v pohodě aplikovat i po rozvodu. Vše je jen na domluvě. A jak vidíš, je ten rozvod i lepší právě kvůli situacím, jakou teď řeší autorka diskuse. Přitom stačilo se prostě rozvést, obzvlášť když jsou oba schopní se dohodnout, je to záležitost na 1x 15 minut (případně 2x 15 minut, pokud v tom jsou i děti).

somalicats
20. bře 2024

@moudivlacek Napsala to hned v tom úvodním příspěvku - že má před sebou porodopis...

zuzkasim
20. bře 2024

@somalicats Představuješ si to dost jednoduše. Jen sepsání návrhu mi trvalo několik hodin, samo se to neudělá, k tomu je potřeba aby si to druhý prošel, nějaká společná schůzka. Ne každý má soud za domem, žádost se podá, samotné stání možná trvá 15 minut, ale obvykle je to záležitost na půl dne. A lidem se nechce řešit něco, co vlastně momentálně nemusí. Znám nerozvedené a spolu nežijící páry třeba i 20 let🙂 Trochu rarita, ale jeden z nich to zkrátka odmítá řešit, nestojí o dohodu a druhý nic moc nenadělá, pokud nechce dělat vyloženě zle a jít pouze soudní cestou.

moudivlacek
20. bře 2024

@somalicats to napsala, ale víc nevíme, pokud má těsně před porodem, pak nechápu, proč se to řeší teď.... nic musí se s tím poprat, to nic nemění na těch variantách, které má, my tu víc nevykoumáme

somalicats
20. bře 2024

@zuzkasim Já to mám za sebou, takže to není jen představa. Návrh jsme stáhli z netu, vyplnili, na majetku se domluvili. Víš co, mně je to celkem fuk, jak to mají druzí, já jen říkám, že to jde v případě dohody velmi jednoduše a rychle, respektive ta rychlost závisí na tom, kdy Ti dá soud stání. Nicméně znova - pokud někdo hodlá začít nový život, s novým partnerem, tak by tohle měl mít vyřešené. Tobě to možná nepřijde, ale zkus si představit, co ten ještě zatím stále manžel, jak ten k tomu přijde, aby byl najednou právně otcem dítěte, které není jeho. To je pak teprve prča, když to musí řešit všichni dohromady 😉

somalicats
20. bře 2024

@moudivlacek No právě proto, variantu má už jen jednu - po porodu musí její současný manžel popřít otcovství a současný partner se k dítěti rovnou přihlásit. Rozvod už nestihne, tak rychle ty naše soudy zase nepracujou.

zuzkasim
20. bře 2024

@somalicats Jasně, tohle není ani pro něj příjemná situace, ale je i na něm, že tohle sám asi dostatečně dřív neinicioval. Jinak jste dobří, že jste to zvládli tak rychle, já tak dobrá nejsem🙂 Naštěstí ani jeden z nás již děti mít nebude.

somalicats
20. bře 2024

@zuzkasim U nás to byla záležitost 6 měsíců, včetně opatrovnického soudu (s prvním ex mám jednu dceru, dnes již dospělou). Nejvíc času trvalo čekání na termíny stání. Ani jeden z nás nepředpokládal, že si ještě pořídí děti, ex žádné další nemá, já mám další 4 děti. Neplánovala jsem to tak, prostě to přišlo. A protože jsem začala znova s čistým štítem, nemusel můj ex řešit žádné popírání otcovství a podobné záležitosti.

moudivlacek
20. bře 2024

@somalicats pokud to "je to v řešení" není již podaný návrh...