Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Novorozenec má na pasové fotce zavřené oči

zelenaesmolda
24. dub 2018

Resil nekdo vyrizovani pasu pro novorozence?Byli jsme ho vyridit ale nepodarilo se nam malou probudit takze ma na fotce zavrene oci.Cestoval nekdo s takovym pasem a mel nebo nemeli jste problem?

1miska
24. dub 2018

My kdyz delali pas miminku, bylo to peklo nez nas vyfotili, asi 45 minut nez byla presne podle pozadavku. Aby mela zavrene oci mi prijde zvlastni ze vam ho tak udelaji...

pajita
24. dub 2018

Dceru vyfotila pani na podruhe, u tech mimin se to tolik neresi, stejne ho budete menit tak za 3-5 mesicu, protoze si tam nebude podobne, dcera ma asi jeji 5 pas od 2m do 2,5let

luciebx
24. dub 2018

pas u mimin muze mit zavrene oci. jinak co se tyka vymeny pasu tak nechapu proc by se mel menit za 3-5mesicu. Syn pas ve 3 mesicich dalsi sme menili az mu prochazel. To bylo v joho 5 letech. Litame pravidelne nidko nikde nic nerekl. U dcery to planuju stejne. Pas delany ve 3 mesicih a ma ho na 5 let.

pajita
24. dub 2018

@luciebx my jezdime pravidelne, zatim bez problemu, ale uz celnici meli problem, ze dcera si nebyla podobna na fotce a pak riskovat to, ze me nekam nepusti, budou prudit atd. fakticky nebudu

absintka19
24. dub 2018

@luciebx proto se meni, ze miminko vypada jinak v 3m a jinak v roce atd. Aby se clovek vyhl komplikacim, za tech 50czk to nestoji. Je to doporuceni ministerstva. Nam se pri kontrole podivali a doporucili take vymenu. Mela OP v 14dnech a fakt ted vypada jinak.

zelenaesmolda
autor
24. dub 2018

@pajita tak o vymenu pasu po par mesicich mi nejde,s tim pocitam samozrejme.nastesti stoji jenom stovku tak to neni problem.jde mi o to,aby mi na letisti nerekli ze nikam neletim protoze podle predpisu musi mit otevrene oci...

ckei
24. dub 2018

My taky museli měnit pas dříve než prošel (foto 1rok a pak ve 3letech), byla jsem na to upozorněna,že si již syn není podobný a nedoporučují mi vycestovat.....u nás zavřené oči nepovolili. Musely být obě děti vždy vzhůru a oči otevřené.

ckei
24. dub 2018

Tak i mvcr. má v podmínkách otevřené oči. Raději si tam zavolejte a zeptejte se.

pabka
25. dub 2018

Pas jsem dcerám dělala vždy kolem 3. měsíce a paní trvala na otevřených očích. Fotila tak dlouho než se to povedlo. Zavřené oči je opravdu divné, ze by bylo povoleno.

priefi
25. dub 2018

@zelenaesmolda my jsme sli taky na 2x, protoze poprve maly usnul v kocarku, misto pasu jsme nakonec zvolili obcanku. Je skladnejsi, muzu ji mit nonstop v penezence a kdykoli muzeme za hranice, teda ne vsechny, ale tam, kde potrebujeme pas, se nechystame. A navic stoji o polovinu mene nez pas.

luciebx
25. dub 2018

@pajita
@absintka19 no nas se prave nikdy nikdo nezeptal ani tuk. a to sem vystridala ruzne latiste za tech 5 let.

zelenaesmolda
autor
25. dub 2018

@ckei no prave,taky jsem to cetla ale donutte novorozence otevrit oci na povel,to bysme tam taky mohli cekat i nekolik hodin nez se milostiva probere.ja doufam,ze policajti maji trosku soudnost a kdyz uvidi ze se mala sobe podoba,ja mam jeji rodny list a ona ma stejne prijmeni tak jim snad dojde,ze donutit novorozence otevrit oci na povel proste nejde

ckei
25. dub 2018

@zelenaesmolda no, o to moc nejde, no. Pravidla jsou pravidla. Dneska jsem mluvila s kamarádkou z pasového a prý "neexistuje", aby mělo dítě zavřené oči, že jim to bylo takto kladeno na srdce na školeních, ale že ví, že některé úřednice to tak udělají, aby už měly klid, protože je jim to de facto jedno, oni mít problém nebudou.....

zelenaesmolda
autor
26. dub 2018

@ckei takze ona by dite s takovym pasem nepustila do letadla i kdyz je si podobne a ma shodne prijmeni s matkou a rodny list?

ckei
26. dub 2018

@zelenaesmolda ona by hlavně takový pas nikdy udělat nenechala (ona dělá na pasech na úřadě, není na letišti). RL s sebou brát do zahraničí je zcela zbytečné, je to dokument jen pro území ČR a absolutně neslouží místo pasu či občanky - tímto se totožnost v tomto případě neprokazuje! A příjmení je absolutně podřadná věc - tedy důležitost nula.
Ono se Vám může stát, že jednomu to na letišti vadit nebude, a při cestě zpět už to někomu vadit bude. Je to prostě o štěstí a na každém, jestli si takto troufne jet nebo ne. Podmínky ministerstvem jsou jasně dané a pak se nikdo nemůže moc divit, když se dostane do problému.

ckei
26. dub 2018

@zelenaesmolda osobně, než tady spekulovat a pídit se po názorech zvenčí, bych zvedla telefon a zavolala si na to ministerstvo a budete mít jasno.

zelenaesmolda
autor
26. dub 2018

@ckei netvrdim,ze se RL da pouzit misto pasu ci obcanky ale je dobre ho s sebou mit,kontroluji to treba v UK obzvlast pokud ma dite jine prijmeni nez rodic.

ckei
26. dub 2018

@zelenaesmolda ano,já jen říkám,že je RL k ničemu v souvislosti s problémem s pasem.....

Sem začni psát odpověď...

Odešli