Otec zemřel, vše dostala matka. Mělo být dědické řízení?

kubaka
12. čer 2009

Prosím - jak to je: zemřel mi už před rokem a půl otec, ale žádné dědictví nikdo z jeho dětí ani neviděl. Nic se neřešilo. Všechno zůstalo matce. Slyšela jsem, že se snad automaticky věcí pozůstalostních chopí notář, který má sezvat dědice ? Nemám ponětí, jak to chodí, pokud by se dítě chtělo zajímat o dědictví po zemřelém rodiči.. Naši mají majetek v hodnotě několika milionů. otec měl 4 vlastní děti, mě vyženil a vychoval, aniž by mě adoptoval. Příjmení jsme měli stejné.
Je tu některá z tohoto oboru?

andelka
21. čer 2009

kubaka: Já taky ne, do zadku nikomu nepolezu, zvlášť když to nechce, že jo. To po mě nemůže nikdo chtít a ještě mě trestat za to, že jsem to nedělala. To by bylo postavené na hlavu. I když, i to už jsem u našeho slavného soudu zažila. 😝

jija
26. čer 2009

andelka: majetek by se měl dělit 50% manžel/ka + 50% děti (stejným dílem), je to ještě moc brzo aby se někdo ozval, můžu říct, že děda vyřizuje pozůstalost po sestře už asi 3 roky a pořád nic :-/, vím že i když jsou známí všichni dědici a všechen majetek tak než Tě notář pozve může to trvat i víc než půl roku 😖
a taky se do dědictví zahrnují i dary za života (nevím jestli i SJM), teda jestli se to nezměnilo, mamka si to jednou zjišťovala, protože její bratr dostal od rodičů dům, takže říkala, že nic nechce akorát chatu a kdyby s ní náhodou chtěl strejda polovinu tak že s tímhle vyrukuje a v tom případě by měla nárok i na veškerý zbylý majetek, který by jinak nechala strejdovi

andelka
27. čer 2009

jija> Tam je to u nich taková komedie,že kdoví, jak to bude a nepřekvapilo by mě, kdyby to trvalo dlouho. Já moc zkušenosti nemám, když zemřeli babi a děda, bylo to vyřízené rychle, teta si to vzala na starost, co bylo podělilo se 4 a bylo vymalováno. 😅

jija
29. čer 2009

andelka: ono asi záleží na notáři 😠 kdyby si to člověk mohl vyřídit sám přes normálního právníka tak to má hned hotové