Paragraf na dítě?

stastnamatka07
23. kvě 2022

Zdravím, potřebuji poradit.
Zítra nastupuji do porodnice na příjem, přítel s námi zůstal doma už i dnes, jelikož mi nebylo dobře a ještě jsme museli vyřídit nějaké papíry před porodem.
Akorát, že v práci momentálně má pouze 2 dny dovolené a ty mu nechávají zatím na léto, můžu skočit dnes k dětské doktorce a vyptat si paragraf na syna pro přítele ode dneška do té doby, než přijdeme z porodnice domů ? Rodičák už neberu, tudíž lze vystavit a bude běžně proplacen.

blondynka400
23. kvě 2022

@stastnamatka07 na zdravé dítě nemá na OČR nárok. Na co by jste ale měli mít nárok je ošetřovné na tebe, po dobu, co budeš v porodnici. Vystavit by ho měli zítra na příjmu.

jjasmina
23. kvě 2022

na zdravé dítě se OČR nevystavuje, ja nastupuju zítra do nemocnice a manžel bude mít oČR na mě

lencaa11
23. kvě 2022

@stastnamatka07 OCR vystaví na vás až budete v nemocnici

stastnamatka07
autor
23. kvě 2022

O tom vím...ale tam mi napíší až zítřejší datum.
Já sem spíše potřebovala nějaký papír ode dneška.

blondynka400
23. kvě 2022

@stastnamatka07 může zkusit svého obvodního lékaře, ale moc šancí bych tomu nedávala. Tak ať si vezme den neplaceného volna v práci. Když už má v květnu vyčerpanou dovolenou (což osobně nechápu)

konidana
23. kvě 2022

@stastnamatka07 spíš tvůj praktik / gynekolog by mohl napsat očr na tebe, že ti nebylo dobře a muž se o tebe musel starat

anavi29
23. kvě 2022

@stastnamatka07 Ano,zavolat praktikovi,ze Vam dnes nebylo dobře a vystaví paragraf na Vás. Myslím,že problem nebude. Jiz nekolikrat mel manzel na me paragraf, treba ikdyz jsem se uz sypala ze synova ekzemu,tak jsem volala prakticke,ze na tom nejsem psychicky dobře a že doma potřebuji pomoc manžela,a s vypsanim nebyl problém.

stastnamatka07
autor
23. kvě 2022

@blondynka400 Co je na tom nepochopitelného ?
Nastoupil do práce v Únoru a tyhle 2 dny si ještě naddělával, protože nemají celozávodní dovolenou..

blondynka400
23. kvě 2022

@stastnamatka07 jestliže nastoupil v únoru, i tak má do konce roku 18 dní dovolené (když budu počítat pouze zákonnou 4 týdny, což teď už skoro nikde není). Je tedy dost divné, kdyby měl koncem května všechny tyto dny vybrané. Nemyslíš tím spíše to, že jako novému zaměstnanci dovolí zaměstnavatel vybrat si dovolenou pouze dle počtu odpracovaných měsíců? Někde toto pravidlo používají u nových lidí, u dělnických pozicích někdy i u starších PP, pro jistotu, aby nebyla přečerpaná dovolená, kterou by nebylo kde strhnout. Ale i toto jsou pravidla, na kterých se dá se zaměstnavatelem domluvit ze závažných důvodů.

stastnamatka07
autor
23. kvě 2022

@blondynka400 No tolik dovolené tam prostě nemá, oni si dovolenou musí naddělávat, kdyby měl tolik dovolené, tak neřeším o ten jeden den paragraf.

blondynka400
23. kvě 2022

@stastnamatka07 jak si musí dovolenou nadělávat? Co je to za nesmysl? Počet dní dovolené je daný ZP.

jjasmina
24. kvě 2022

@blondynka400 u nás se tomu říkalo nadelavat dovolenou, ale vlastně to bylo náhradní volno

blondynka400
24. kvě 2022

@jjasmina jasně, to je běžné. Ale i k náhradnímu volnu za přesčasove hodiny má přeci zaměstnanec řádnou dovolenou .-)

jjasmina
24. kvě 2022

@blondynka400 jj tj pravda