Paragraf na dítě. Musím být pořád doma? Kontrolují to?

dite
11. srp 2009

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat, pokud jsem na paragrafu s dítětem. Musím být neustále doma, na adrese, která je uváděná na lístku paragrafu. Kontrola mě může navštívit, nebo né. Co v tomto případě kontroluje. Zda je dítě doma? Zda je opravdu nemocné? Pokud mě s dítětem nezastihnou doma, co to pro mě znamená, odeberou mi paragrafový příspěvek?Lze po době 9dnů co čerpám paragraf já jako matka a pokud je dítě nemocné dále, aby další paragraf po dobu 9dnů čerpal otec i když je to v jednom měsíci? Jak si lze spočítat denní korunovou hodnotu paragrafu. Určuje se to procentuálně, nebo podle platu? Děkuji za ochotu a Vaší odpověď.

vejunka87
11. únor 2017

Dobrý den, máma takový dotaz, máme děti 2 a 5 let, jsou nemocní, na mladšího pobírá manžel rodičovský příspěvek, oba pracujeme na HPP, obě děti jsou už ve školce. Má otázka zní, může jít manžel na paragraf se starším synem i když pobírá rodičovský příspěvek na mladšího? Já si to bohužel po měsíci v práci zatím nemůžu dovolit. Děkuji moc za odpovědi.

eddita
5. bře 2017

Ahoj holky,jdu pro radu.Můžu když budu s dcerou na Očr s ní navštívit ještě během očr logopedii?Dcera dobírá antibiotika jinak jí nic není.Nevím jestli tam můžu při trvání očr na ní jít nebo raději přeobjednat.Jedná se o první návštěvu u logopeda.Osobně by se mě to hodilo,jelikož bych si nemusela pak brát ještě další propustku na logopeda mimo očr.děkuji za odpověd.

konidana
8. bře 2017

@eddita určitě můžeš. Dítě, se kterým jsi na OČR, nesmí akorát jít do školky či do školy.

zutinka
13. bře 2017

@vejunka87 ja myslim ze muze.

radka2178
12. dub 2017

Chci se zeptat, když jsem doma na očr musim marodit s dítětem doma? Nebo můžu odject.

kopacka01
20. dub 2017

Ahoj jsem s klukem na paragrafu a zajímalo by mě jak je to s předáním deti na víkend otci? Na sociálce mi řekli že pokud je syn schopný převozu není to problém ale druhý syn je zdraví a nechci mu dávat jen jednoho syna. Je možné že má nárok na děti i když mám paragraf?

ibojek
22. kvě 2017

Dobry den muže mi přijít kontrola když mam paragraf na dítě?

viki2222
23. srp 2017

Dobrý den, prosím o radu. Mám dvouletou dceru a na podzim se chystám na operaci štítné žlázy - to znamená, že budu cca 8 dní v nemocnici a po návratu domů bych neměla nic těžkého zvedat a měla bych mít klid - takže celodenní péče o dceru nepřichází v úvahu. Měl by také následovat můj 3týdenní pobyt v lázních. O dceru by se po tu dobu staral manžel (babičky už to nezvládnou). Jak nejlépe si to má manžel zařídit v práci? Bude na paragrafu po celou dobu (tedy vždy 9 dní, pak 1 den pauza a pořád dokola) nebo bude mít nárok i na dávku na ošetřování člena rodiny?

zutinka
24. srp 2017

@viki2222 pokud jsi na rodičovské tak si myslim ze by na tu domu mohl jit manžel na rodicovskou.Nejak mi v tom ten paragraf nehraje.

helgar
9. říj 2017

Dobrý den, chci se zeptat, jakou můžu mít minimální dobu paragrafu,přeba 4 dny?

lenoulinkaa
9. říj 2017

@helgar může být i jeden den

vveva1
7. pro 2017

@ejdrijen13 narok na 16 mate pokud nejste vdana nemate pritele se kterym zijete a mate v peci dote do 16 let

lentiluse
14. kvě 2018

Dobrý den,chci se zeptat, nastoupila jsem do zaměstnání,dobiram současně rodičovský příspěvek,syn onemocněl a nemůžu si hned vzít ocr,manzel si tedy vzal ocr na syna místo mne, bude mu proplacen? Děkuji.

lenoulinkaa
15. kvě 2018

@lentiluse ne, protože ty na něj pobiras rodičovský příspěvek. To bys musela onemocnít ty, aby on mohl dostat. Jinak ty bys mohla nastoupit na ocr a byl by ti vyplacen.

terezs2716
15. kvě 2018

Maminky prosím poraďte.Jsem s roční dcerou na mateřské dovolené včera mě odvezla rychlá do nemocnice a budunevim tu do konceterénu týdne,teď malou hlídá babička,ale koncem týdne by si vzal manžel paragraf (OČR?). Má na něj vůbec nárok,když dcera není nemocná,ale nemá se kdo postarat? Mohli by jít vlastně spolu vůbec ven?

zutinka
16. kvě 2018

@terezs2716 Paragraf myslím můžeš mít na dítko s kterým nejsi na rodičovské.

viridie
16. kvě 2018

@terezs2716 Manžel paragraf samozřejmě dostane, vystaví mu ho buď v nemocnici nebo tvůj obvoďák. A ven zajisté mohou, neboj 🙂

vveva1
16. kvě 2018

@dite on to nikdo nekotroluje..neni to jako na nemocenske.muze si vzit i otec pak dalsi paragraf ale musite alespon jeden den vynechat aby nenavazovaly jinak by vam pocitaly narok jen 9 dnu jinak ji muzete mit na jak dlouho chcete ale proplati jen 9 dni.ale pokud paragraf ukoncite a vemete si ho znovu po vynechani par dni mate narok na proplaceni znova 9 dni..jinak vyplata je jako u nemocensky pocita se to z platu a je to 60% z vymerovaciho zakladu

vveva1
16. kvě 2018

@vejunka87 pokud na starsi nepobirate rodicak muzete si vzit paragraf horsi je to u ditete kde se pobira rodicak to by vam zrejme neproplatily je to slozite

vveva1
16. kvě 2018

@eddita urcite muzete ono se to nekotroluje jako u nemocensky

vveva1
16. kvě 2018

@viki2222 pokud pobirate rodicak a nebudete schopna pece o dite osetrovacka musi byt vystavena na vas a lekar uvede ze nemuzete pecovat o dite a vzadu normalne vypisete to dite..pokud by si to vzal manzel na dite tak vam ji zamitnou

vveva1
16. kvě 2018

@terezs2716 muze si manzel vit ocr ale vas lekar to musi vystavit na vas z duvodu ze nemuzete pecovat o dite a v zadu vypisete to dite a proplati mu 9 dni

terezs2716
16. kvě 2018

Děkuji všem,už jsem volala na sociálku a pořešila to v nemocnici 🙂

kadarka
20. dub 2019

Dobrý den. Nevím jestli je diskuze ještě živá. Ale, mám OČR na syna a střídavou péči. V zaměstnání mi tvrdí, že pokud střídáme , tak ty dny co je nebo má být u otce, mám já chodit normálně do práce. Vyžadují to. Když mám na syna paragraf tak nestřídáme je pouze u mě. Má i tak zaměstnavatel nárok to po mě chtít abych šla do práce??? Přijde mi to jako nátlak. Díky moc Jana . Eh syn má5 let..

lerinka87
18. zář 2022

Dobrý večer, chci se zeptat na paragraf na nemocnou dceru, kdyby si ho vzal otec dítěte (musí to napsat lékař matky anebo dětský lékař?) za této situace : měly jsme jet na dovolenou za hranice, ale dcera je nemocná a tak zda je možné vystavit paragraf na otce za této situace, že budou doma a matka může odjet na dovolenou, kontroluji to nějak? Moc děkuji za odpověď.

uzivatelkapetra
19. zář 2022

@lerinka87 proč by nemohl brát otec paragraf? Jim je úplně jedno kde jsi, když nečerpáš paragraf. Normálně u dětského nahlaste, že bude otec pečovat o dítě.

lerinka87
20. zář 2022

@uzivatelkapetra protože bych odjela do zahraničí a oni by si mohli pomoci pasu dohledat, že jsem za hranicemi, když mám být doma 'nemocná'

uzivatelkapetra
20. zář 2022

@lerinka87 když si vezme otec paragraf na dítě, matka opravdu nemusí sedět doma, stejně jako když má matka paragraf, otec doma není.
Jestli jsi v práci nebo na dovolené není relevantní

lerinka87
3. říj 2022

@uzivatelkapetra tak to nechápu, k čemu pak je paragraf, když slouží k tomu, aby se druhá osoba postarala o dítě z důvodu nemoci matky. A ještě, jestli jde o paragraf na otce, protože matka nemůže, tak ten vystavuje dětský lékař. A otec nemusí ke svému praktikovi? Promiňte za hloupé dotazy.