• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podvodný inzerát na bazaru. Nevím, jak to řešit

27. července 2016 
@holoubkova Přesně. Banka pouze požádá klienta o vrácení. Takže musíme holt čekat, jak to dopadne. :unamused:
28. kvě v 06:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mám podobnou zkušenost, v březnu mě obrala přes Bazoš jakási Ing. Zajícová o 1800 Kč. Chvilku reagovala, ale pouze emailově, na žádost o tel. kontakt nereagovala. Psala jsem jí, že jsem matka samoživitelka na RD a že nám tyhle peníze budou rozhodně v rozpočtu chybět, ale tihle lidi jsou hyeny absolutně bez emocí a empatie. Na policii jsem nešla, protože to považuju za zbytečné, myslím, že by se tím stejně nikdo nezabýval. Č. účtu je
670100-2213374822/6210
11. čer ve 22:30  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je mazec lidičky
11. čer ve 23:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky v televizi teď byla reportáž, že se to vše děje přes bílé koně. Najmou člověka na práci v e-shopu, prvně má založit na své jméno účet, pak k němu dá práva podvodníkovi, na účet chodí peníze z e-shopů a podvodník je vybírá. Pak jde policie po tom "koňovi" a podvodníka většinou ani nenajde. Mluvila tam nějaká paní na mateřské, jak neměli peníze, tak si chtěla vydělat. Smlouvu na "práci" podepisovala přes net a se "zaměstnavatelem" se nakonec ani neviděla. Nakonec přes její účet takto přetáhli snad 60 tisíc, které ale musí vracet ona a ještě ji asi budou soudit. Takže ta nakonec dopadla nejhůř. Je to fakt smutné, jak jsou někteří lidé bezcitní a zneužívají ty nejzranitelnější :frowning2:((.
12. čer ve 23:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@verena Jde mi z toho mraz po zadech :frowning2:
13. čer v 06:21  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Stejná zkušenost z minulého týdne. Paní, která se představila jako Linda (příjmení). Inzerovala nosítko (krosničku) Deuter III po jednom dítěti. Odepsal jsem na inzerát a obratem mi volal její údajný manžel, že jedou na dovolenou a že na peníze spěchají, abych jim je poslal na účet. Standardně bych to neudělal, nicméně v inzerátu měli uvedeno "možnost osobního převzetí v Rumburku..." To mě ujistilo, že to nebude podvod a peníze jsem poslal. Slíbili obratem krosnu poslat na mou adresu. Nicméně od minulého pondělí, kdy byly peníže odeslané, nereaguje na e-mail a telefon je vypnutý. Číslo účtu bylo: ČSOB 0000-264958909/0300 variabilní symbol 8000293806. Počkám do středy a pokud krosna nepřijde a nebo nebude komunikovat, tak jdu na policii.
18. črc ve 13:49  •  čeká miminko, termín má v lednu 2016  • Odpověz  • To se mi líbí
@jasonalka Dobrý den, podvedla mě stejná osoba, podal už jste trestní oznámení? V případě zájmu spolupráce, mě prosím, kontaktujte.
25. črc v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@dassii Poslal jsem vám zprávu. Určitě to chci řešit. Ne, že bych počítal s návratností peněz, ale nechat to jen tak projít taky nechci.
27. črc v 11:38  •  čeká miminko, termín má v lednu 2016  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek