Podvodný inzerát na bazaru. Nevím, jak to řešit

matous24
14. bře 2014

Zdravim, prosim o radu... Mozna mate nekdo stejne zkusenosti. Na sbazar.cz jsem si objednala od jedne pani postylku, odeslala jsem ji penize, ty ji dorazily... Od te doby nereaguje na emaily, uz je to 14 dni a castka to nebyla zanedbatelna, 1500... Mam jen jeji cislo uctu a emaily, ktere jsme si psaly... Absolutne nevim, jak to dal resit... ☹

kasparice
28. kvě 2016

@holoubkova Přesně. Banka pouze požádá klienta o vrácení. Takže musíme holt čekat, jak to dopadne. 😒

budilinka
11. čer 2016

Já mám podobnou zkušenost, v březnu mě obrala přes Bazoš jakási Ing. Zajícová o 1800 Kč. Chvilku reagovala, ale pouze emailově, na žádost o tel. kontakt nereagovala. Psala jsem jí, že jsem matka samoživitelka na RD a že nám tyhle peníze budou rozhodně v rozpočtu chybět, ale tihle lidi jsou hyeny absolutně bez emocí a empatie. Na policii jsem nešla, protože to považuju za zbytečné, myslím, že by se tím stejně nikdo nezabýval. Č. účtu je
670100-2213374822/6210

magdalenax
11. čer 2016

Tak to je mazec lidičky

verena
12. čer 2016

Holky v televizi teď byla reportáž, že se to vše děje přes bílé koně. Najmou člověka na práci v e-shopu, prvně má založit na své jméno účet, pak k němu dá práva podvodníkovi, na účet chodí peníze z e-shopů a podvodník je vybírá. Pak jde policie po tom "koňovi" a podvodníka většinou ani nenajde. Mluvila tam nějaká paní na mateřské, jak neměli peníze, tak si chtěla vydělat. Smlouvu na "práci" podepisovala přes net a se "zaměstnavatelem" se nakonec ani neviděla. Nakonec přes její účet takto přetáhli snad 60 tisíc, které ale musí vracet ona a ještě ji asi budou soudit. Takže ta nakonec dopadla nejhůř. Je to fakt smutné, jak jsou někteří lidé bezcitní a zneužívají ty nejzranitelnější ☹((.

budilinka
13. čer 2016

@verena Jde mi z toho mraz po zadech ☹

jasonalka
18. črc 2016

Stejná zkušenost z minulého týdne. Paní, která se představila jako Linda (příjmení). Inzerovala nosítko (krosničku) Deuter III po jednom dítěti. Odepsal jsem na inzerát a obratem mi volal její údajný manžel, že jedou na dovolenou a že na peníze spěchají, abych jim je poslal na účet. Standardně bych to neudělal, nicméně v inzerátu měli uvedeno "možnost osobního převzetí v Rumburku..." To mě ujistilo, že to nebude podvod a peníze jsem poslal. Slíbili obratem krosnu poslat na mou adresu. Nicméně od minulého pondělí, kdy byly peníže odeslané, nereaguje na e-mail a telefon je vypnutý. Číslo účtu bylo: ČSOB 0000-264958909/0300 variabilní symbol 8000293806. Počkám do středy a pokud krosna nepřijde a nebo nebude komunikovat, tak jdu na policii.

dassii
25. črc 2016

@jasonalka Dobrý den, podvedla mě stejná osoba, podal už jste trestní oznámení? V případě zájmu spolupráce, mě prosím, kontaktujte.

jasonalka
27. črc 2016

@dassii Poslal jsem vám zprávu. Určitě to chci řešit. Ne, že bych počítal s návratností peněz, ale nechat to jen tak projít taky nechci.