Pokud se expřítelkyně vdá, odpadá mi placení alimentů?

deellepe
7. dub 2010

Chci se zeptat, pokud ex-přítelkyně se vdá, placení alimentů mi tak odpadá ?

evzeniegrandetova
16. únor 2012

@martaska78 to ano, tomu věřím. Říkala jsem mu, aby si dobře schovával složenky, ale on je takový dobrák, že věřím tomu, že ty své příspěvky bude zvyšovat a zvyšovat a ještě je bude dávat na ruku. Jenomže to je jeho věc, do té se mu nemůžu plést, dokud nebudeme manželé

evzeniegrandetova
16. únor 2012

@megy Tak můj otec byl inženýr s vysokým platem a u soudu si vyřval alimenty 1500 měsíčně, které se nikdy nezvýšily- ani když jsem šla na vysokou. Taky mamku obdivuju, vyšla vždycky skvěle.
U soudu jsem byla jenom jednou a stačilo mi to!
Dneska jsou alimenty kolem 5 tisíc měsíčne na jedno dítě, pokud má nadprůměrný plat, tak se mohou vyšplhat i na dvojnásobek.

leonaxyt
17. únor 2012

Ahoj holky,
mám dotaz k alimentům - jsem rozvedená, mam prcka 2 roky a žiju s přítelem. Když si zažádam o zvýšení alimentů, budu muste dokládat příjem přítele, když žijeme ve společný domácnosti? Jsem na rodičáku, exmanžel si vydělává dejme tomu 25-30tis. a alimenty platí 2000,-. Přítel má celkem vysokej příjem, ale přece soud nemůže vycházet z toho, že automaticky přebírá veškerý platby za mě a syna, kterej má svýho vlastního otce, což? Píšu jak tatar možná, ale nemáte někdo zkušenost, nevyznáte se?

kaculka46
17. únor 2012

@leonaxyt Ahoj.Platby za tebe přítel přebírá ovšem na výživné má jen doplňující vliv a nemusíš ho papírově dokládat.Přítel není povinný doplácet zvýšené náklady na tvého syna to je na jeho otci.

leonaxyt
19. únor 2012

@kaculka46 Díky 🙂