Placení alimentů - přechod otce pod pracovní agenturu kvůli menšímu výživnému

lus24
7. lis 2017

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda ste se střetli s případem, kdy se rodiče dítěte rozešli a otec nechtěl platit výživné. Můj ex partner vydělával celkom slušný peníze když byl zaměstnaný pod firmou. Jenom ze teď, když nastal konec vztahu a má se stanovit výživný chce přestoupit pod pracovní agenturu, aby měl výdělek na papiry "menší" a zbytek si chce nechat vyplácet nějak bokem , aby se alimenty počítali jenom z ty menší částky. Co se dá proti tomu delat? Dá se to nějak právně podchytit aby se to počítalo z částky kterou reálné vydělává? Mate zkušenost? Děkuji všem za odpovědi

pavca1982
7. lis 2017

Spousta otců neplatí alimenty to je poměrně častý.A myslím si, že to co doloží je platný a co si vydělá někde bokem mu nikdo nedokáže...

lus24
autor
7. lis 2017

No tohle jakoby není bokem, je to od ty samý firmy, která to musí někde taky vykázat.... a když mu to ještě přijde na účet od nich v jedny výplatě...

pavca1982
7. lis 2017

@lus24 tak upozornit na to můžeš soud bude chtít doložit všechny jeho příjmy.

lus24
autor
7. lis 2017

Zkusím a budu doufat že rozumný soudce to pochopí... Vynalézavost otců co se týče neplacení alimentů mně až někdy udivuje. Kdy by byli takhle vynalézaví co se týče zachování rodiny, matky by nemuseli podobné problémy vůbec řešit

ivular
8. lis 2017

@lus24 Tyhle fígle se snížením mzdy zkouší větší otců. Dost soudců je v tomto rozumných a je jim jasné, že když došlo k trvalému snížení mzdy právě v okamžiku rozpadu rodiny, asi to úplná náhoda nebude. Výši alimentů pak stanoví jakoby k žádnému takovému snížení nedošlo, s tím, že si tu mzdu nechal otec snížit účelově.

puresin
8. lis 2017

@lus24 Nemam zadnou radu, jen tu zvracim. Je mi zle z lidi, co si udelaji dite a kdyz se rozejdou, dite proste odstrihnou, ani tech par susnu mu posilat na jidlo s obleceni nechteji.
Je to hnusny, ale doufam, ze jak to nahlasis, sedrou ho z kuze a jeste pritopi za pokus o podvod na vyzivnem. Jsem totiz pomstychtiva mrcha a nesnasim nespravedlnost. 😈

anetka1701
8. lis 2017

Bokem-nebokem.... Soud může chtít i výpisy z uctu... A agentury jsou teďka pod solidním tlakem, takže nějaký dělení tam moc nepřichází do úvahy... Ale pokud by mu platila peníze "bokem" v hotovosti, je to na udání na inspektorát a bude mít solidní opletacky... takže bych to klidně oznámila přímo te agentuře že to udeláš... oni si to rozmyslel...

lv
8. lis 2017

Známé chlap uváděl, že má malé příjmy, soudce se ho zeptal, jak bydlí, jestli a jaké má auto (3+1 pronájem, audi) a řekl, že když vydělá na tohle, jistě bude mít i na alimenty pro dceru 🙂

dominikaromanova
8. lis 2017

Soud si sám vyzve zaměstnavatele, kde je zaměstnavatel povinen podat zprávu ve stanovené lhůtě o výši mzdy (platu), výši dalších příjmů a výši srážek ze mzdy (platu) za stanovené období soudem. Takže si nemyslím, že by to bývalému nějak pomohlo. Takže jestli chlap šel pod agenturu kde má nějaký příjem a ostatní je mu vypláceno třebas na dohody, stejně se to bude dokládat vše. I kdyby si to nechal vyplácet v hotovosti.

drakenn
8. lis 2017

Pokud přestupuje pod agenturu- vyplácí ho pouze agentura. Firma nevyplácí nic.

pepusqa
8. lis 2017

Musí dokládat výplatní pásky a pokud se prokáže, že úmyslně změnil práci, aby nemusel platit tolik, tak z toho bude mít akorát problém a nepomůže mu to a soud stanoví výši výživného, jako by měl plat minulý 😉 takže se bát nemusíte 🙂 jinak se soud ptá na ostatní poměry z čehož pozná, že má jiný peníze, jak zaznělo výše. Setkala jsem se s dost drsnou soudkyní (aspoň mně to tak přišlo) a ta se ptala i na vzdělání a když zjistila, co má vystudováno a porovnala to s prací a výši výdělku, tak se natvrdo zeptala, jestli nemá na víc a jestli neuvažoval o změně, vzhledem ke vzdělání a zkušenostem, že by mohl brát víc. Oni už jsou zběhlý a ví, co ti chlapi vymýšlí, jak se vyhnout a ví, jak na ně 😀