Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pomluva

lydiee
7. srp 2016

Ahoj, je tady , prosím, nějaká právnička, či některá z vás s podobnou zkušeností nebo s radou...? Stala se mi taková nemilá věc. Cestovala jsem autobusem a řidič vulgárně slovy napadl cestujícího-starého pána a nadával mu do prasat, že smrdí, jestli spí v hnoji...atak. Napsala jsem na něj stížnost na ČSAD a v odpovědi mi přišlo, že řidič plnil jen své povinnosti, že může cestujícího, který jakýmkoliv způsobem omezuje cestující v autobuse, vykázat z autobusu. On jej ale nevykázal, ale stál u něj a sprostě mu nadával...o to chování mi šlo. Takže pan řidič se prý choval normálně a nebude potrestán. A co víc?? Zvažuje, že moji stížnost chce řešit v občansko právním řízení jako přestupek pomluvy na něj. Achjo. Za dobrotu na žebrotu,mně bylo starého pána líto, já jsem teda vůbec necítila, že zapáchá a seděl tiše a v klidu a řidičově atace se vůbec nebránil. Nevíte, co mě může čekat? Jak to chodí? Mám z toho úplně hrůzu..... Děkuji vám moc za všechny odpovědi. Ahoj a vám všem hezky víkend, já mám jen nervy...achjo

dyslovka
7. srp 2016

Ahoj, tohle se mi nikdy nestalo, ale myslim si, ze mozna jen zastrasuji, aby se to uz dal neresilo?

magdasan
7. srp 2016

Ahojky, já bych se toho nebála, určitě si nedělejte žádné nervy.Něco takového je těžké prokázat, to by pak každá stížnost byla brána jako pomluva 🙂 Nejspíš by to bylo slovo proti slovu, jak daná událost probíhala.Každý právník by to tomu řidiči rozmluvil, tady se vážně nemá o co opřít.A je od Vás moc hezké, že jste se starého pána zastala.Mějte hezkou neděli a netrapte se tím, i kdyby to byl blázen a chtěl to dál za každou cenu hrotit, maximálně Vám hrozí že se mu budete muset omluvit, ale jsem si téměř 100% jistá, že k žádnému takovému řízení nedojde 🙂

elu
7. srp 2016

v žádném případě se nebojte....vůbec k tomu nedojde a řešení stížnosti tímto způsobem...no nevím, celkem darda, co je to za společnost?

astyna
7. srp 2016

Tady máš info o tom - kdysi mi to pomohlo i ve škole:

http://prestupky.blogspot.cz/2015/02/pomluva-ja...

lydiee
autor
7. srp 2016

Děkuju vám tak strašně moc!!! Moc jste mě podpořily!! Já jsem kvůli tomu nemohla ani v noci spát!!! Já jsem včera volala i své spolužačce, je to Judr-státní zástupkyně....taky mi říkala, ať jsem v klidu...ale, prostě furt mám nahnané. Škoda, že ten můj mail neumím překopírovat, poslala bych ho,ať si to můžete přečíst. Ten řidič to chce řešit jako pomluvu, protože jsem si to prý vymyslela a že jsem tím poškodila jeho dobré jméno a pověst u zaměstnavatele. Můj partner je taky řidič u ČSAD, ale u jiné prpvozovny, ale toho blba zná a říkal mi, že je to hrozný arogantní hulvát. Ten jeho nadřízený vůbec neřešil jeho vulgární chování, ale jen to, že měl "právo" starého pána vykázat. Což neudělal, ale řval na něj přes celý bus, stříkal v buse teatrálně nějakým deodorantem a starý pán se chudák krčil na sedadle a vůbec se nebránil. Napsala jsem na to ČSAD, že ten řidič je primitiv a že nemá elementární zásady slušného chování a úcty k lidem (potažmo starým lidem) a že nechápu, jak mohl projít psychotesty, a pracovat s lidmi, když neumí ovládat své emoce. A že když má nějaký problém s cestujícím, má ho řešit v klidu a tichosti a nedělat scény před ostatními cestujícími. A že bych mu přála, aby až on sám bude starý a nemohoucí, aby mu v nemocnici taky personál nadával do prasat, aby poznal, jak se asi starý pán cítil. Je mi z toho všeho fakt do breku, je mi líto starého pána, chudák, vystupoval ztěžka o francouzských holích, plátěnou tašku přes rameno, byl slušně oblečený, takový dědýnek. No, a už mám zase slzy. Já totiž i pracuji ve zdravotnictví, ale rodím miminka 🙂 ale starých a hodných lidí je mi líto. Já jsem měla babičku, která mě vpodstatě vychovala, protože mamka před 40 lety musela do práce(taky zdravotnice) a babička byla zlatíčko, jak ta od Boženy Němcové. Umřela nám vloni, v 97 letech, mně a mamce v náručí doma, kdy jsme se o ni s mamkou staraly 8 měsíců doma, když zůstala ležákem po těžké cévní mozkové příhodě. Zůstaly jsme s mamkou doma a přestaly chodit do práce,abysme se o ni mohly starat. A k babičce nám za měsíc přibyl i můj taťka, v nemocnici ho nechali udusit a taťka měl moc poškozený mozek a zůstal v komatu-bezvědomí a na přístrojích. A tak jsme se s mamkou staraly o babičku i o taťku v takovém stavu doma. Oba nám umželi doma, 3 dny po sobě. A teď jsem chtěla udělat dobrý skutek, mě deptá násilí na lidech-starých, na dětech i zvířatech...a teď mám kvůli jednotu primitivovi strašný strach! No, holky, jaksi jsem se rozepsala, potřebovala jsem se vykecat, snad jsem vás tím moc neotravovala. Já vám hrozně moc moc děkuju!!! Snad to dobře dopadne a já už konečně budu žít v klidu. Děkuju a mějte krásné dny 🙂 🙂 🙂

panickatlamicka
7. srp 2016

@lydiee jsi velmi empaticka a citliva ,dojala jsi me ... 🙂

lydiee
autor
7. srp 2016

@panickatlamicka Děkuji ti, potěšilo mě to 🙂 už dlouho mi to nikdo neřekl 😨 . Spíš mám pocit, že si už hooodně dlouhý čas spíše na mě plno lidí "otevírá hubu" 😢 ! Někdy, často mám pocit, že empatie, citlivost, solidárnost, ochota pomoct......je v dnešním světě spíš na přítěž. Jenže já už jsem taková, tak jsem vychovaná. To mi teď připomnělo, když mě vloni, když jsem nechodila do práce, pár dnů po taťkově smrti, přeložili v práci z porodního sálu na gynekologii, jako z prestižnějšího, finančně lépe ohodnoceného místa, ale samozřejmě náročnějšího psychicky a nekdy i fyzicky, na standardní gynekologii...se slovy: vždyť ty to máš za odměnu (jiné kolegyně za trest), jsi nejlepší, nejvíce flexibilní, ty se hned zapracuješ, jsi rychlá, rychle se orientuješ, budeš brzy všechno vědět a znát...ty jsi prostě jediná záchrana pro gyndu, jsi nejlepší....a já na to: hm, tak to jo, takže vlastně taková blbka (co se nebrání)že?!? 😀

anehap
7. srp 2016

@lydiee je uzasny, ze ses takhle zachovala a dokazala se zastat! Opravdu klobouk dolu...a at uz to dopadne jakkoli(neverim, ze by to ridic nejak resil a uz vubec, ze by vyhral), muzes mit ciste svedomi, ze jsi udelala vse, co jsi mohla...ja jsem taky takova "blbka, co se zastava ostatnich(dela mi spatne, kdyz vidim, jak se nekdy chovaji ostatni ke starsim lidem, krici na deti a biji je☹....) a casto se to taky obrati proti mne...ale co, empatickych lidi je hrozne malo a ty ses zachovala spravne😉 a verim, ze priste bys to udelala zase....Mam po precteni tveho prispevku hned lepsi naladu🙂

lydiee
autor
7. srp 2016

@anehap Děkuju moc, moc 🙂 !! Je mi z toho moc pěkně a zároveň mám slzy v očích z té takové veliké chvály 😵 ! Moc děkuju....všem 🙂 !

duvi21
8. srp 2016

@lydiee Udelala jsi dobre! Klobouk dolu, vic takovych lidi a svet by vypadal jinak. Neprehanim, vsak my, co chceme komunikovat slusne a dela nam zle, kdyz je nekdo sprostej a agresivni, vime, ze to tak je. Ja bych jen mluvila, Ty jsi konala, mas muj obdiv a uctu!

janaaanna
8. srp 2016

@lydiee Zachovala jste se skvěle! Hlavně toho nelitujte a nenechte se zastrašit. Čím dál tím víc lidí je lhostejných ke druhým, a to je moc smutné. Buďte na sebe hrdá, ta reakce CSAD je opravdu hloupá, nenechte si tím kazit dny!

lydiee
autor
9. srp 2016

@duvi21
@janaaanna Ahojky. Taky vám moc děkuju za reakce, vaše pěkná slova jsou pro mě velkou podporou 🙂 ! Už jsem docela v klidu, díky vám všem tady... 🙂 !! Ale v tu sobotu po přečtení odpovědi v e-mailu jsem byla hodně rozhozená. Nene, určitě toho nelituju, ale ten strach mě v sobotu docela ochromil 😨 ! Občas si i na starého pána vzpomenu, kdo to je, jaký měl a má život, jestli má rodinu, jestli někomu na něm záleží...blbé, že...?!? A to jsem zdravotník, to není dobrá povaha do zdravotnictví...všechny "své mrtvé" jsem v práci i doma obrečela....ale naštěstí pracuju v oboru,kde se, naštěstí, (skoro nikdy)neumírá... A DĚKUJU ZA SRDÍČKO 🙂 🙂 🙂...duvi21 🙂 ?

duvi21
9. srp 2016

@lydiee 😉 Vsak si ho zaslouzis 🙂

anehap
9. srp 2016

@lydiee třeba ho ještě někdy potkáš, tito starší lidé většinou jezdí busem pravidelně😉 I když teď už bude mit chudak strach☹ Kdyby tušil, jak ses ho zastala, měl by radost! Jinak všechny, kdo dělají práci jako ty(navíc jde fakt vidět, že ji máš ráda), obdivuju, ja bych to psychicky nedala☹

lydiee
autor
10. srp 2016

@duvi21 Tak bylo od tebe 😵 děkuju!!

lydiee
autor
10. srp 2016

@anehap Ahojky, no,myslím si, že asi nepotkám, jela jsem busem z menšího do většího-krajského města, a to jezdím dost málo. Ale asi se to tak všechno mělo stát, jak se to stalo...nelituju toho 🙂 ! A asi jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí 😉 ! A právě, že já přes psychiku jsem dost slabá, ještěže dělám tam, kde dělám (viz kterýsi příspěvek výše) na LDN, interně, chirurgii bych se asi psychicky zhroutila, prostě na některé události nemám a i ve svém věku s nimi nejsem srovnaná (nezájem ,laxnost, hrubé zacházení, smrt...). Byla jsem hodně překvapená-a poměrně mile,pokud se to tak dá říct, ze sebe, jak jsem dobře fyzicky i psychicky zvládala tu situaci vloni u nás doma (taky příspěvek výše)...a letos to všechno na mě dolehlo plnou vahou..........

Sem začni psát odpověď...

Odešli