Porodné, co vše je třeba splňovat?

kackaaa01
10. kvě 2018

Dobrý den, chci se zeptat co vše je třeba splňovat aby jste dostali porodné... Děkuji Kačka

blahova_andrea
10. kvě 2018

Porodné
Touto dávkou se rodině s nízkými příjmy jednorázově přispívá na náklady související s narozením dítěte, nárok na porodné je vázán na stanovenou hranici příjmů v rodině. Nárok na porodné má rodina, které se narodilo první nebo druhé živé dítě a jejíž příjem v kalendářním čtvrtletí předcházejícím narození dítěte byl nižší než 2,7násobek životního minima rodiny. Výše porodného činí 13 000 Kč na první živě narozené dítě, při narození druhého živého dítěte je to 10 000 Kč.

prostě se musíte vejít do hranice příjmů. o nic jiného u porodného nejde. sečtou se příjmy otce a matky a je jasno 😉

kackaaa01
autor
10. kvě 2018

Dekuji

2hanah
10. kvě 2018

@kackaaa01 pouze 1. a 2. dítě, příjmy rodiny nesmí ve čtvrtletí před čtvrtletím, kdy se dítě narodilo překročit tuším 2,7-mi násobek životního minima té rodiny, na netu jsou na to kalkulačky: http://materska.org/t/porodne-na-treti-dite-2016/

struharka20
10. kvě 2018

A když je manžel OSVČ ale za celý rok měl jen 35 tisic .. to se dá taky nějak vypočítat ???

vita_
10. kvě 2018

@struharka20 OSVČ se to automaticky dopočítává do nějakých 11-12 T, nevím přesně.

struharka20
10. kvě 2018

Ale mužu si zažadat o porodné ikdyž je teda OSVČ ?

vita_
10. kvě 2018

Pokud máte jako rodina tak nízké příjmy, tak ano.

janawaes
11. kvě 2018

Porodné se posuzuje podle příjmů rodiny, tedy otce a matky, kteří jsou uvedení v rodném listu. Posuzuje se příjem v kvartálu před porodem.

matydomo
15. kvě 2018

Dobrý den,a co když jsem a budu už do konce na neschopence?a přítel marodí taky teď ale do porodu už by pracovat měl?myslíte že by mohl být nárok na porodné?děkuji

blahova_andrea
15. kvě 2018

@matydomo to zalezi jak vysoke mate nemocenske.pravidla a pocty jsou porad stejne

matydomo
16. kvě 2018

@blahova_andrea Děkuji😉

josefinamala
17. říj 2018

Když po mě na socialce chce paní výpis z živnostenského listu tak to je jen ten živnostenský list nebo něco jiného? 😰