Prodloužení neschopenky do porodu. Řešil někdo?

annoonniimm
21. čer 2022

Zdravím, prosím vás je tu někdo kde šel na neschopenku ve zkušební době a tím pádem mu potom přišla výpověď a nemá nárok na mateřskou? Jsem na PN a 1.7. mi končí a doktor mi jí nechce prodloužit do porodu a pak, že bych si vyřídila rodičovský příspěvek. Prý k tomu potřebuje papír ze sociálky že to může udělat.. setkali jste se někdo s tím? Dávají takový papír? A popřípadě co si vzít s sebou abych nechodila 2x? Ráda bych to měla vyřízené tenhle týden ať nepřijdu o peníze. A kdyby se tak stalo, tak se mám nahlásit na ÚP? Vezmou mě tam těhotnou? Mám 3 měsíce do porodu. Děkuji moc

bara88
21. čer 2022

@annoonniimm máš tři měsíce do porodu a si ve zkušební době? Ty si nastupovali do práce těhotná? Jinak pokud ti nic není tak na co by ti tu neschopenku dal?

lencaa11
21. čer 2022

@annoonniimm marodit můžeš do porodu a i do 6 neděli klidně dál spíš lékař stim má problém

bara88
21. čer 2022

@lencaa11 pokud ji nic není tak se ani nedivím

annoonniimm
autor
21. čer 2022

@bara88 nejsem už ve zkušební době..ve zkušební době jsem otěhotněla přes IVF a tam mi dali neschopenku jako rizikové měla jsem ještě k tomu covid tak už mě i tak nechali dál doma výpověď mi přišla i únoru.

annoonniimm
autor
21. čer 2022

@bara88 on nemá problém s tím, že mi nic není jen že prý se to tak dělá.. že stačí papír že to může udělat. Akorát nechápu co s tím má sociálka ta přece neřeší zdravotní stav to by měl posoudit doktor ne?

bara88
21. čer 2022

@annoonniimm a co chce za papír?je stále důvod k neschopence?

martt
21. čer 2022

@annoonniimm Hele já nevím, ale tenkrát když mi skončila smlouva na dobu určitou to jsem byla ve třetím měsíci těhotenství tak doktor po mne žádný papír ze sociálky nechtel. Ale je pravda , ze ja to mela tehotenstvi opravdu rizikové . Což neříkám, že ty nemáš.

annoonniimm
autor
21. čer 2022

@bara88 říkala jsem mu, že nemám nárok na mateřskou takže jestli by šlo mít neschopenku do porodu. Že jsem byla na sociálce a nevejdu se do ochranné lhůty chybí mi tam týden. A on mi řekl že potřebuje od sociálky papír jestli chápu tak chce asi opravdu vědět zda mám nárok na mateřskou nebo ne

guliii
21. čer 2022

Nevím jaký papír by tobě mohl chtít, já dala výpověď a byla ve výpovědní lhůtě, to jsem nevěděla, že jsem těhotná. Na konci lhůty jsem měla zdravotní problémy a rizikové těhotenství a zůstala na neschopence až do mateřské. Ale měla jsem dost zdravotních problémů, tak nenamítal nikdy nic.

guliii
21. čer 2022

@annoonniimm a kvůli týdnu nedá se domluvit s gyndarem, že ti napíše termín porodu o týden? Třeba dle utz? Na mateřskou můžeš 8 týdnů před termínem. Já rodila nakonec předčasně.

bara88
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcicek84
21. čer 2022

@annoonniimm ty se fakt nevejdes,predtim jsi nepracovala?
Základní podmínka: nemocenské pojištění
Úředníci vám mateřskou přiklepnou, jestliže splňujete účast na nemocenském pojištění po dobu 270 kalendářních dní během dvou let předcházejících nástupu na mateřskou. Jinak řečeno: pokud jste byla v období dvou let před nástupem na mateřskou přinejmenším devět měsíců zaměstnaná.

tasimia
21. čer 2022

@marcicek84 tak o zdravotním stavu snad rozhoduje doktor ne?
Nechápu co s tím ma Úřad práce.

annoonniimm
autor
21. čer 2022

@guliii jsem volala na tu sociálku a prej jsem na neschopence byla v ochranné lhůtě a teď si musím podat žádost o prodloužení.. a ta se podává měsíc předem a mě to řekl až dneska 😓 takže teď budu buď měsíc bez peněz nebo mi to neprodlouží a já budu muset jít nejspíš na ÚP a nevím jestli tam mám nějaký nárok na peníze

michaela666
21. čer 2022

Asi doktor nevidí pro neschopenku zdravotní důvod, takže si to chce nějakým papírem od sociálky pojistit, aby z toho neměl problémy. Nikdy jsme o tom neslyšela.

swan42
21. čer 2022

@annoonniimm ja teda nechapu, jak si mohla tehotna dostat vypoved 🤔

annoonniimm
autor
21. čer 2022

@swan42 když si ve zkušební době tak můžou právě

swan42
21. čer 2022

@annoonniimm a jaky byl duvod zruseni ve zkusebni dobe? Protoze z duvodu tehotenstvi je to diskriminacni

bara88
21. čer 2022

@swan42 však ona nedostala výpověď akorát ji neprodloztili smlouvu asi ne?

marcicek84
21. čer 2022

@annoonniimm coze?Jake prodlouzeni,tys tu neschopenku ukoncila ci co?

swan42
21. čer 2022

@bara88 ja to pochopila tak, ze sla ve zkusebce na PN a oni ji kvuli tomu vyhodili

annoonniimm
autor
21. čer 2022

@marcicek84 neukončila, ale když jsem šla na PN ve zkušební době a dostala pak výpověď tak PN běží dál, ale jen ochrannou lhůtu 380 dní a pak se musí prodloužit nebo ukončit.. jsem z toho zmatená a na nervy nevím co dělat když to neprodlouží..

jitkacv
21. čer 2022

@swan42 ve zkušební době můžou vyhodit kohokoliv bez důvodu. Od toho je to zkušební doba. Nejde o diskriminaci.

bara88
21. čer 2022

@annoonniimm počkej, ty jsi na nemocenské už rok?

syslounek
21. čer 2022

@marcicek84 to s tou mateřskou máte jen poloviční pravdu. Musíte mít odpracováno a musíte být stále zaměstnaná nebo být v ochranné lhůtě, která je tak dlouhá, jako POSLEDNÍ zaměstnání, nejdéle však 180 dní. Takže pokud paní dostala výpověď ve zkušební době, její ochranná lhůta je zhruba -+ 3 měsíce, pokud za ty tři měsíce nenastoupí na mateřskou, má smůlu. I kdyby před tím pracovala 20 let.

swan42
21. čer 2022

@jitkacv ano, muzou i bez duvodu, ale pokud by tehotenstvi duvod bylo, tak uz by to byla i diskriminace 🤷 jen se to blbe dokazuje

jitkacv
21. čer 2022

@swan42 žádný zaměstnavatel ti neřekne, že s tebou ve zkušební době ukončí pracovní poměr z důvodu tvého těhotenství.

j.a.n.i
21. čer 2022

@annoonniimm Abys mohla byt na nemocensket az do porodu, resp. do konce šestinedělí, musis doktorovi dodat potvrzeni z ossz, ze nemas narok na ppm. Netreba se tu dohadovat k cemu to potrebuje, je to primo v zakone.

annoonniimm
autor
21. čer 2022

@j.a.n.i děkuji to sem potřebovala vědět

annoonniimm
autor
21. čer 2022

@syslounek je to přesně jak říkáte. S tím už nic nenadělám aspoň že mám nárok na rodičovský příspěvek. V předešlé práci jsem pracovala dlouho.. odešla jsem z mnoha důvodů a když jsem změnila práci tak se konečně podařilo i otěhotnět, ale zas to má své problémy...