Propadlý ŘP. Zkušenost?

6. zář 2020

Holky, máte vlastní zkušenost s vyřízením nového řidičáku ? Včera jsem zjistila, že jezdím s 2 roky propadlým..., no jo no, prostě děti atd., nějak nebyl čas ani nápad se podívat, do kdy platí, a to jezdím denně... ☹ Četla jsem, že ve správním řízení jsou pokuty do výše cca 2500Kč, to je "vše" nebo mě čeká ještě nějaká perlička ?

elencze
6. zář 2020

nemám zkušenost s ŘP, ale s občankou, ano taky jsem skoro dva roky vyzvedávala poštu a vše na propadlou a nikdo si toho nevšiml, až jedna úřednice. Při výměně jsem narazila na příjemnou paní, dala mi tu nejnižší možnou pokutu 100 Kč a to bylo vše.

bazarekanicka
6. zář 2020

Zkušenost mám. Při vyřizování, řekni, že jsi třeba tři roky neřídila a teď, když chceš opět jezdit. tak si zjistila, že ho máš propadlý. Podepíšeš čestné prohlášení a je to 🙂.
Tudíž nic neplatíš navíc 🙂.

karla2015
6. zář 2020

ja mela propadly par mesicu a nic jsem neplatila.

jjasmina
6. zář 2020

Já došla s víc jak půl roku propadlým řidičákem na úřad, na nic se neptali, nic jsem neplatila.

jjasmina
6. zář 2020

Bylo to loni

hanyzka11
6. zář 2020

Neplatí se nic. Jen ti vezmou ten starý a na nový čekáš 14 dní (myslím). Nevystavuje se žádný náhradní doklad. Jediný problém je,když budeš jezdit a chytnou tě policajti. Jezdit nesmíš,protože nemáš řidičské oprávnění. To je prostě na pokutu. Existuje samozřejmě zrychlena verze řidičáku, do 3 dnů, ale to se platí. Myslím do 1000.

tasimia
6. zář 2020

Pokutu ti nedají, jen nebudeš moci řídit, protože náhradní doklad není 🙂

barulina
6. zář 2020

Spravni rizeni te ceka pouze pokud te zastavi pcr a nedji ti pokutu na miste. Normalne si zajdi na urad vxmenit rp

mamio
6. zář 2020

Nebudeš nic platit, v pondělí bez na řidičaky a nech si zaplatit zrychleny vyřízení do týdne, tak jsem to udělala já.

nat
6. zář 2020

Měla jsem rok a měsíc propay řidičák,na dopravce pruda a pokuta 1000 Kč

denissima
6. zář 2020

Já měla řidičák propadly několik let, ještě jsem tam měla jméno za svobodna. Neměnila jsme ho, protože jsem stejně neřídila. Teď jsem začala řídit, tak jsem si řidičák šla vyměnit a neplatila jsem nic... Určitě ne žádnou pokutu, to nevím, za co by měla být (jiná věc je, když by tě chytli na silnici).

amazonkajanik
6. zář 2020

Dají ti zatím potvrzení,než vystaví nový,ale pokutu jsem nedostala,páč ten starý byl platný,ale odcizeny a nový jsem si vyrizovala až za rok. Za to mi dali 500,- za občanku 😂

j.a.n.i
6. zář 2020

No, jelikož není povinností vlastnit řidičák, tak ti pokutu nedají (nechytí-li ti je, že s propadlým jezdíš).

klea81
6. zář 2020

Manžel vymenoval rok starý, ale on neřídí už roky. Pokud tě nechytnou policajti s propadlym, tak úředníci je to fakt jedno.

klea81
6. zář 2020

@bazarekanicka prohlášení k čemu?

bazarekanicka
7. zář 2020

@klea81 čestné prohlášení, že jsi po dobu propadlého řidičáku, neřídila.

jjasmina
7. zář 2020

@bazarekanicka já jsem nic takového ani nepodepisovala

klea81
7. zář 2020

@bazarekanicka to slyším poprvé, já taky neřídím už roky a nechápu, proč bych to někomu měla prokazovat 😯

denissima
7. zář 2020

@bazarekanicka Taky jsem teda žádný takový prohlášení nepodepisovala.

bazarekanicka
7. zář 2020

@klea81 Jak píši výše, čestné prohlášení jsem podepisovala z toho důvodu, že šlo o výměnu již propadlého ŘP. Jak dělají na jiných úřadech nevím 🙂.