• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodičovský příspěvek 2012. Jak to bude?

13. prosince 2013 
holky chci se zeptat do kdy chodi RP mam narok od prosince tak nevim mateřska vždy došla do 6 v mesici a chodi taky zpětně jak mateeřska (v lednu za prosinec atd)
9. led 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab
@nany123
@ladaa20
@anina32
Holky díky moc za odpověď. Už je mi to jasnější :grinning: V tom aby se člověk vyznal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kopa no, nevim do kdy máš ten dvouletej rodičák, ale podle toho novýho návrhu existuje fígl...necháš si dvouletou a těsně před koncem přejdeš na tříletou nebo čtyřletou variantu, oni ti nebudou dávat žádný peníze,ale stát za tebe bude platit zdravotní pojištění a ty si můžeš přivydělat
9. led 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fifca hm :grinning: :grinning: Rodičák mám do 10/2012. Zkusím se někde na to ještě zeptat :wink:
9. led 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 rodičák chodí zpětně, jako výplata ("až za odvedenou práci), tj. v lednu za prosinec atd.
9. led 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rennca Pokud se narodil 1.2.2010, tak příjmy jsou za období 02/2009 - 01/2010.
9. led 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matevik Tak v tom případě by nárok na PPM měl mít.
9. led 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i moc dekuji za odkaz na formular :slight_smile: dnes mi dali na socialce jen papir potvrzeni davek o vysi RD, tak jsem rada, ze te tady mam :slight_smile:
9. led 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jeste dotazek...dnes mi na socialce dali pouze papir pro manzela a to tenhle : Potvrzeni o naroku na davky (nahrady) ovlivnujici narok a vysi rodicovskeho prispevku... nic jineho mi nedali...to staci, aby to potvrdil v praci? A nebo potrebuje i ty papiry potvrzeni o dennim vymerovacim zakladu ovlivnujicim vysi rodicovskeho prispevku a Priloha k zadosti o:

jsem trosku zmatena, zase aby nelital do prace pokazde s jinym papirem, kdyz uz tam jede pozitri...

jde mi o to, ze chci jit na 2 lety RD a jde to pres nej, ale mame na to cas do brezna, pak se narodi druhe ditko a nestihneme to...diky...
9. led 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i a to teda není stejný výpočet DVZ jako když mi počítali mateřskou?(to že chci ted zvýšit rodičák)to musím znovu k zaměstavateli aby mi to vyplnil když už to tam teda vlastně jednou mají? a v lednu už jsem byla na mateřské takže tu čátku by tam vlastně měli být taky ne?
10. led 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám dotaz, přišel Vám tento měsíc normálně rodičák???? Kamarádce chodí třetího v měsíci a pořád ho nemá.... :unamused: Je samoživitelka, takže je to problém....
Mě má přijít dneska, takže nevím..... :confused:
10. led 2012 v 09:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocinka : Mne jeste nedosel - ale chodiva obvykle kolem toho 10teho, min. mesic jsem ho mela na ucte ovsem uz 2.12. ! :confused:
10. led 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rennca Měl by být stejný a měli by ho tam mít, takže bys už neměla dalšího dokládat.
10. led 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i no snad budou.zítra se to dozvím :wink:
10. led 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocinka Rodičák mi už došel (asi 6.1.).
10. led 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda díky
@nany123 a běžně chodil taky kolem šestého????
10. led 2012 v 11:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocinka Tak to nevím, protože mi došel poprvé.
10. led 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, chtěla bych se vás na něco zeptat.Mám 4 letý rodičák, protože jsem nepracovala, ale můj manžel v době narozená holky ano.A protože bych chtěla přejít na ten 3 letý rodičák, tak jsem zašla na sociálku a tam mi bylo řečeno, že na to nemám nárok, že mě se to netýká.A tak nevím jak to vlastně je.Něco jinýho čtu na internetu a něco jinýho mi řekly na sociálce.Můřete mi poradit?
10. led 2012 ve 12:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ cleer Já to teď řeším. Mám automaticky 4letý rodičák a chci přejít na nový systém (malému budou v únoru 2 roky, ale už rok chodím do práce a o hlídání se starají střídavě babičky) - malý půjde od dvou let do jeslí a když je možnost, že bych o rodičák nepřišla, tak proč toho jednou taky nevyužít......zatím jsem vždycky o peníze těma jejich změnama přicházela. Každopádně tatínek (manžel) prokáže, že měl nárok na PPM - dostala jsem na to dva papíry, jeden potvrdí zaměstnavatel a druhý OSSZ - jen to musím na úřad podat do konce ledna. Informovala jsem se telefonicky přímo jedné z úřednic a pokud matka nemá nárok, tak nemůže přejít na nový systém, ale pokud má otec nárok, lze to přes doložení jeho nároku provést.
10. led 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlinka3 Děkuju, tak teď teda znova na sociálku.
10. led 2012 ve 12:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cleer to by me tady zajimalo, ja chci jit na 2letou variantu.
@bocinka Mne uz prisel.
10. led 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda aha.... :sweat_smile:

@kachen normálně, jo???? já teda pořád čekám.... dneska by to mělo dojít, ale pochybuju, když té kámošce to má zpoždění už týden.... :zipper_mouth:
10. led 2012 ve 13:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cleer koukám, že jsi "od nás" :slight_smile: kdyby něco, tak já tyhle informace dostala telefonicky od paní Jakubové, která jim tam dělá metodika SSP a i na podatelně, kam jsem si šla vyzvednout ty papíry hned věděli, co chci - jen bohužel ten jeden papír neměli a chtěli, abych si pro něj zašla nahoru (nejsem blbá, čekat dvě hodiny kvůli jednomu papíru, tak jsem jim řekla, ať mi přesně řeknou, jak se to jmenuje a že si to stáhnu z netu :grinning: )
10. led 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cleer nenech se odbýt, je to jak píše pavlinka3, pokud byl otec zaměstnaný v době narození dítěte (a před tím 12 měsíců zpátky), tak stačí, aby manželova účetní vyplnila Příloho k žádosti o PPM, kde vyplní údaje o započitatelném příjmu, s tím pak zajde on (nebo ty) na ossz, tam z toho vypočítají denní vyměřovací základ (formulář na to by ti měli dát na úp nebo i na té socce by měl být, nebo i na netu) a ty si pak podle toho vyměřovacího základu vypočítáš kolik chceš dostávat peněz (na kalkulačce na rodičovský příspěvek) a vyplníš podle toho formulář Volba výše rodičovského příspěvku a s tím půjdeš na úp...
10. led 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocinka vcera jsem se divala na ucet a uz to tam bylo. na datum jsem se nedivala, bohuzel.
10. led 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maciik Přílohu k žádosti o PPM jsem na tom úřadě nedostala :frowning2: to jsem asi měla, že???
10. led 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maciik nebo když nežádám o PPM, jen dokládám, že na ní byl nárok, tak možná nemusím, ně??? už v tom mám zase guláš :cry:
10. led 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Mohla bys se ještě zeptat k formuláři Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičkovského příspěvku? Přišel mi už vyplnění od ČSSZ, Mateřská mi navazuje na první rodičovskou, takže základy pro mateřskou mám stejný, jako u prvního dítěte, Jen mě zarazilo, že je tam vyplněné datum od do , kdy jsem byla na první mateřské, je to správně? Díky moc.
10. led 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nevím jestli máte některá stejný problém jako já. Loni jsem si oběhala vše potřebné a schválili mě rodičák na 3roky s částkou 7600kč. Měl to na sebe manžel a teď to zas mám já a mají mě to začít vyplácet 1.1.2012 mám papír kde to mám již schválené. Ale volala mi paní ze sociálky že už to nejde že mi budou vyplácet podle nového. A to znamená že příjdu cca 1600kč. Ale manžel tvrdí že je to blbost když už mě to schválili v loni 2011 a to platil starý zákon a tak mě nemohou posuzovat podle nového zákona. Teď čakám až mi příjde nový výměr a máme se proti tomu odvolat to ale znamená že budu třeba 2měsíce bez rodičáku protože oni mají 60dní ze zákona na vyřízení :frowning2: jsem naštvaná a nevím co budem dělat těch 1600kč je pro nás dost :angry:
10. led 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahudka80 já bych řekla, že pokud to někdo podepsal v tom loňském roce, nebo když o to manžel teda zažádal, tak by to měli vyplácet podle starého... Pak napiš jak to dopadlo, snad se nebudete muset nikde odvolávat a příjdou normálně penízky... Zkus napsat tady o radu jak to bude: kontaktni.centrum@mpsv.cz
@pavlinka3 no já myslím, že právě to je ten doklad, že na ni měl nárok manžel a podle toho na té socce vypočítají ten denní vyměřovací základ... Ale teda já jsem v tomhle taky amatér, jen jsem to minulý týden obíhala, takže j.a.n.i. odpoví určitě přesněji
10. led 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek