Rodičovský příspěvek a nemocenská. Musím nemocenskou vracet?

14. kvě 2021

Holky mam dotaz. Mela jsem mit od 17. prosince materskou, ta mi nebyla schvalena z duvodu rozsahu maleho zamestnani. Ale na nemocenskou jsem narok mela. Tu mi ted uznali zpetne do 13 brezna, ale zacal mi chodit i rodicak od ledna. Syn narozen 29.1.2021. Chci se zeptat zda ted musim rodicak nebo uznanou nemocenskou vracet? Na OSSZ i na UP volam, ale jim se dovolat🙄🙄🙄tak jen jestli nekdo nema primo zkusenost zda jde pobirat rodicak i nemocenska at vim ☺️

j.a.n.i
14. kvě 2021

No, obecně jde pobirat rodicak a nemocenska dohromady, ale pro tuhle speciální, ktera je místo ppm plati stejna pravidla jako pro ppm, takze k ni rodicak pobirat nelze. Ale jak se to resi netusim, jestli budes muset rodicak formalne vratit nebo jestli ti ho jen nechaji formálně navysit, to netusim, protože reálně mas narok na celou castku, jen mela byt vyplacena pozdeji.

autor
14. kvě 2021

@j.a.n.i přesně.. takže právě nevím jak to semnou budou chtít řešit.. asi budu muset ten rodičák do 13 března vrátit

j.a.n.i
14. kvě 2021

Nikoliv do 13. Brezna, ale vratit za leden - brezen presne ty castky, kolik si mela nemocenskou.