Rodný list dítěte. Kdy vyřídit po císařském řezu?

racochejlek87
8. kvě 2020

Ahojik, chtela jsem se optat 13.5.2020 mam jit na CISARE. Budu rodit v Kyjove.... Ale nevim jak tu budu dlouho lezet po operaci a jak dlouho s mimcem... Ptam se na matrice si muzu vyzvednout kdy rodny list az me propusti nebo kdy? Jelikoz v kyjove pisou ze otec si ma vyzvednout rodny list 6den po porodu v kyjove... Diky za info...
Jeste 2 otazka... Mam u sebe muj a priteluv rodny list nejsme vziti.... A to odevzdame original v nemocnici? A oni si to okopirujou? Nebo jak to je mam I papir o otcovstvi dekuju Vsem za odpovedi.... 🙂

To

pindrusice
8. kvě 2020

Byla jsme po CS v Děčíně, v nemocnici jsme byli týden. Na matriku pro rodný list jsme šli s přítelem až někdy 10den. Ze zákona n to mate myslím 30dni. Ale můžete si tam z nemocnice i zavolat 🙂

tercasv
8. kvě 2020

Měla jsem akutního císaře. Rodný list byl už na matrice, manžel ho jen vyzvedl, zároveň zaplatil popelnice za malou (v každém městě to funguje jinak, zjisti si co a jak)🙂Po příchodu z porodnice jsem volala na vzp kvůli prohlášení malé a porodnice tam už vše nahlásila, takže jsem jen řekla adresu, kam chci poslat kartičku pojištěnce 🙂 s druhou otázkou moc neporadím, jsme manželé, ale asi bych rd okopírovala předem, ať si to tam můžou nechat a ty se nemusíš starat, zda ti RD vrátili🙂

jjasmina
8. kvě 2020

Hlavně záleží jak chceš , aby se dítě jmenovalo, já třeba chtěla , aby měla malá příjmení po otci, takže sme museli na matriku před porodem s rodnýma listama a musel to podepsat. V porodnici jsem jim předala papíry i z matriky ohledně přijmení. Rodný list se vyzvedává po propuštění z porodnice, máte na to týden, pak sme šli na pojistovnu rovnou s rodným listem, dostali sme dočasný průkaz pojištěnce. Jinak jak píše paní s popelnicema je to jak kde, musíte si zjistit, v Brněděti do 4 let neplatí třeba. Jinak do porodnice si vemte rodné listy, já měla originály

fouskovi
8. kvě 2020

Já do porodnice vezla kopie rodných listů au prvního jsme si to museli vyzvednout au druhého nám to přinesli z matriky do nemocnice

daaniieelaa
8. kvě 2020

Rodila jsem 7.3. A do porodnice jsem si vzala oba originály rodinych listu a potvrzení o jméně z matriky. Po příjezdu domu a začínající pandemii jsem zavolala na městský úřad, kde jsem rodila a rodný list mi poslali poštou a až pak s rodným číslem jssm řešila pojišťovnu 🙂

racochejlek87
autor
8. kvě 2020

Aha tak ja si zavolam na matriku do kyjova a zjistim co a jak a pak asi po porodu zavolam do vzp pojistovny 🙂 dekuju holky za rady ja prave nevim zda nebudu s malym jeste mesic v nemocnici to se ukaze... Dekuju... 🙂