• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Smím pojmenovat mimi až po porodu?

7. února 2009 
Predpokladam, ze na jmenu ditete se nedohodnem jen tak, proto chceme pojmenovat dite az se narodi. Pry v porodnicich hned vyzaduji vyplneny dotaznik o jmenu jeste nenarozeneho ditete podepsany obema rodici. Jake mate s tim zkusenosti?
6. únor 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
po mě nikdo žádný dotazník se jmény nechtěl! :wink:
6. únor 2009 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud nejste manželé, tak něco vyplnit předem budete muset, jestli jste, tak jsem taky nic nevyplňovala...
6. únor 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
po me chteli jmena jak na kluka na holku tesne nez me vezli na sal na cisare, ale mozna pokud budes rodit normalne tak po porodu ho budou cgtet vedet...dotaznim sme nevyplnovali zadny...my manzele nejsme a jedine co jsme byli tak na matrice aby se malej prijmenim jmenoval po priteli...na jmeno se nas ptala ale my jeste nevedeli tak rikala ze to nevadi, ale ze kdyby jsme vedeli tak ho tam jen napise...

snad sem ti aspon trosku poradila, ale mozna to maji v kazde porodce jinak... :wink:
6. únor 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak po nás chtěli jméno pro kluka i holku - tak jsem to nahlásili, ale po porodu se ještě ptali, jestli to platí...
6. únor 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
V porodnici jsem nikdy nic nepodepisovala a to jsem ani při jednom děcku nebyla vdaná. Dokonce u poslední dcerky se v porodnici jmenovala NAtálie a příjmení měla po mě, na matrice jsme to ale změnili a jmenuje se Eliška, příjmení dostala po tatínkovi, protože jsme věděli že se vezmeme a teď máme jasno, budeme mít další holčinu Nelinku a příjmení bude po nás :slight_smile:
6. únor 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a na pojmenování dítěte je myslím ze zákona nějaká lhůta - snad 10ti denní nebo jak...vůbec mu nemusíš dát jméno hned
6. únor 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
senjo, předpokládám, že jde o křestní jméno :wink: My jsme vyplňovali papír "Dohoda o jménu dítěte", který jsem dostala v poradně v porodnici a bylo to to první, co po mně chtěli , když jsem přišla rodit. Ovšem můžu tě uklidnit, v zásadě nemají právo tě k tomu nutit, protože zákon o matrikách jasně dává na pojmenování dítěte rodiči lhůtu do jednoho měsíce po narození :wink:
6. únor 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisek2007 - dokonce měsíční :wink: §18 (4) zákona o matrikách
6. únor 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Senja: Vždyť do června je fůůůra času, jak můžeš teď vědět, že nebudete dohodnutý, to je předčasný, ne? :wink:
A jestli se nedohodnete za těch pět měsíců, tak pak se nedohodnete tak jako tak :grinning: :grinning: :grinning:
6. únor 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsem netusila ze je mesicni lhuta... :confused: ... to koukam... taky sme v porodce nic nepodepisovali jen to nahlasili a na tu matriku mi jen rekli ta si zajdu pokuch chci aby mel malej prijmeni po otci ale zadnej papir sme taky nedostali... :sweat_smile: ... takze vsude to je jine...
6. únor 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, v jaké lhůtě před porodem se musí jít na matriku podepsat to prohlášení rodičů, když nejsme manželé? Jak by to bylo v případě, že se nedohodeme na příjmení? Třeba v případě, kdy bychom v době porodu už nebudeme partneři?
7. únor 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
pospecka - žádná lhůta není. Na matriku můžete klidně přijít až po porodu, prohlášení o jméně podepíšete až před vydáním rodného listu. V porodnici dostane dítě automaticky příjmení po matce, pokud nebudete mít matrikou ověřný dotazník, kde bude uvedeno, že se dítě bude jmenovat po otci.
7. únor 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě se po porodu na sále ptali jak se syn bude jmenovat a druhý den jsem sestřičce odevzdávala na matriku papír, kde byla uvedana jména pro kluka a pro holku a podepsaná mnou i manželem /papír jsem dostala před porodem u gynekoložky/. K tomu jsme dávala ještě kopii oddacího listu a pokud byl někdo svobodný, tak musel mít z matriky papír i o příjmení.
7. únor 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek