Svobodná mamina. Co všechno musím vyřídit?

petruska_007
14. bře 2011

Ahojky všem,chtěla jsem se holky zeptat,co všechno musím mít vyřízené do porodu a po porodu např.matrika,sociálka,pojišťovna pro mimčo atd.Předem mocinky moc děkuji 😉

andy80
14. bře 2011

Já při prvním byla jako svobodná matka a nevyřizovala jsem vůbec nic. Ani jsem v porodnici nevyplňovala otce, přišla za mnou do porodnice pracovnice ze sociálky se zeptat co a jak. Otce dítěte jsme dopisovali na matrice až když měl syn tři měsíce. Spíš se tam pak divili, proč ho zapisuju a musela jsem podepsat čestné prohlášení, že otec dítěte se mnou nežije. Jinak pokud se otec tvého dítěte nebrání zapsání do rodného listu, tak musíš na matriku před porodem. Jinak se nevyřizuje nic.

eriska
14. bře 2011

ahojky, já byla taky svobodná,svatba byla v plánu až po porodu..my museli být na matrice, s přítelem a našimi rodnými listy..oba jsme chtěli, aby malý měl v rodném listě jeho jméno..a taky kvůli příjmení..pak jsem od dr. dostalal papír pro voblu jména prcka, musíš mít taky vyřízenou dětskou dr..a to je tak vše co mě před porodem napadá..pak po porodu, do 7 dnů nahlásit prcka na pojišťovně, s rodným listem mimča do práce, zažádat o porodné a o rodičák🙂 mně tohle vše oběhal přítel, ještě když jsem byla v porodce, takže já byla bez starostí😉