Svobodná matka. Mám nárok na příspěvek?

petula7.
19. črc 2011

ahoj holky můžete mi někdo poradit jak je to když jsem svoobodná matka, s přítelem žijeme ve společné domácnosti, ale trvalý pobyt máme každý jinde. Mám nárok na nějaký přispěvěk? Máte s tím některá zkušenost? dík za info

kammka
19. črc 2011

je úplně jedno, že nejste manželé a máte v občance každý jinou adresu.. klidně se ti může stát, že nějaký pravdomluvný soused řekne svědomité pracovnici z úřadu, že tady bydlej ti s miminkem, no jooo, jasně že oba...nestojí to za to, aby ti někdo přišel na kontrolu do bytu.. navíc, fakt, že jsi svobodná matka není automaticky cestou k nějakým penězům, leda bys snad mohla mít delší mateřskou, cca o dva měsíce , ale to nevím, jestli ještě platí..k výpočtu soc. dávek se sčítají příjmy domácnosti, tatínka bych ale raději nezapírala..

petula7.
autor
19. črc 2011

A to jako chodí pracovnice po bytě a kontrolují to jo? tak to slyším poprvé 🙂 to se musí nachodit a mít hodně času, no nevím to se mi jaksi nezdá že by to takhle fungovalo. Tata měl příspěvek na auto a nikdo nechodil kontrolovat jesti autem jede mama nebo tata.

rozarka65
19. črc 2011

Nemáš nárok na nic...jste bráni jako druh a družka...Já jsem chtěla požádat o přídavky,ale taky nemám nárok...taky nejsme vzatí....A kamarádka taky žádala o příspěk na bydlení...musela doložit kolik dostává peněz od otce dítěte,nájemní smlouvu...že tam bydlí sama,kolik platí apod...Samozřejmě,že pokud nevěříš,že chodí kontroly,tak to můžeš riknout,ale nechtěla bych být na Tvém místě,kdybys to pak všechno musela vracet....A jak píše kammka...tak se může najít pravdomluvný soused...