Těhotná a nezletilá, trvalý pobyt na SK, bydlím v ČR

cviktoria
29. čer 2016

Dobrý den. Potřebovala bych pomoc.. :( jsem v 31.tt. Jsem slovenka přítele mám taky slováka mě je 16 let, přítelovy 20 let. Já bydlím s rodiči v Čr už 9 let ale trvalý pobyt mám na SK.. Můj problém je takový že se chci osamostatnit a jít bydlet s miminkem a přítelem na SK..ale nevím jestli mám porodit v Čr a nebo na SK kde to pro mě bude lepší..kdybych prý rodila na SK museli by moji rodiče chodit z Čr vyřizovat věci se mnou na SK..tak by mě zajímalo jak by to bylo kdybych porodila v Čr a pak se přestěhovala na SK. je
Jestli bych měla nárok pobírat rodičovský příspěvek a jestli dostanu kočikovné když jsem nezletilá a školu jsem přerušila. Doufám že mě někdo pochopí 😔 potřebuji to vysvětlit mám už v tom zmatek..

lv
30. čer 2016

zajdi si na sociálku, úřad práce, tam to budou vědět. Kočikovné = myslíš porodné?

cviktoria
autor
30. čer 2016

Ano, porodné

lv
30. čer 2016

@cviktoria zkus to zjistit na tom sociálním odboru úřadu práce, protože rozhoduje čistý příjem rodiny, tak jestli tebe+rodičů+miminka (narozený tady), nebo pak na slovensku tebe+partnera+miminka. Spíš asi tady, když nejsi zletilá.

simca31
30. čer 2016

Pokud máš trvalí pobyt na SK tak rodit na Slovensku ségra je Češka a bydlela už s přítelem na SK když byla těhotná a sami jí řekli at jde rodit do Čech jinak by musela na Slovensku platit porod a vyřízení rodičáku taky tam kde máš trvalé bydliště ale tady je spíše problém že nejsi plnoletá a všechno za tebe budou muset vyřizovat rodiče rodičák jedině napsat na přítele který je plnoletý ale i tak by měli rodiče všude všechno podepisovat jako tvojí zákonní zástupci

cacianka
14. črc 2016

tvoja nastávajúca rodina rieši vaše problémy na SK ...
nie si plnoletá, tvoj otec je tvoj zákonný zástupca, takže ty sama to veru poriešiš ťažko.
obaja ste mladí, tvoj priateľ je síce polnoletý, ale ty nie. takže rieš s otcom prípadne s matkou, alebo súdnou cestou.
to je tak, ked deti majú deti ...