Udání na sousedy

stekkna
19. dub 2016

Máme sousedy, kteří nám neustále stoupají svým autem před náš výjezd ze zahrady. Např dneska tam stály přes hodinu a půl, manžel potřeboval jet do práce tak za nimi šel aby si odjeli... oni, jako obyvkle, začali nadávat at jde do prdele, že odjedou až budou chtít. Manžel tedy volal policii aby je odtáhli....jenže než policie přijela, oni odjeli... chci se tedy zeptat. JE MOŽNÉ JE NAFOTIT A NÁSLEDNĚ POSLAT TŘEBA MAILEM NĚKAM NA POLICII? Popř. kam to poslat? A budou to řešit?

mrskato
19. dub 2016

@lenka5731 bohužel pokud je soused pošle do prdele, kvůli tomu, že třeba manžel potřebuje jet do práce a soused stojí před vraty, nedivím se, že je zakladatelka jemně řečeno "rozhořčena"

somalicats
19. dub 2016

@stekkna Výjezd ze zahrady může vypadat různě, a z úvodního příspěvku není patrné, že to je vlastně výjezd od domu. Takže bych si na Tvém místě ty jedovaté poznámky k @lenka5731 nechala pro sebe.

Jinak jsem kdysi řešila situaci podobnou, nakonec jsem se naštěstí odstěhovala, ale zablokovaný výjezd jsme mívali často, nepomohlo nic, leda policie. Se sousedem absolutně žádná domluva. Ale on nám i lezl krást na pozemek rybíz, takže nic překvapivého...

stekkna
autor
19. dub 2016

@somalicats Ono je ale úplně jedno odkud ten výjezd je. Nemusí být vůbec označený. Takže až budeš na mém místě, tak si poznámky nech. Dokud jsem na svém místě stále já, pro sebe si je rozhodně nenechám 😉

Jinak ti děkuji za odpověď. Tady také není vůbec žádná domluva. Jsou to staří lidé, dělají tu naschvály snad všem. Já to začala řešit až teď když začali být sprostí, nechtěla jsem jim dělat problémy ale jak jsem psala v úvodním příspěvku...manžel šel zazvonit at si přeparkují a oni na něj takto?..to není možný

lenka5731
19. dub 2016

@stekkna tak jestli ho znas 10 let, tak bys mohla vedet jak na nej ... co se zmenilo, ze tam drive neparkoval a potom zacal? Nedonese si nakup dal od auta nebo neco podobneho? To je nejaky stary nerudny nemocny duchodce? Snazila bych se o narovnani vztahu, nabidla bych mu, ze mu nakoupim, neco zaridim, pochvalila bych mu psa a donesla bych mu nejakou mlsku. Ac si klepes na celo, taky si klepu, tak takovy pristup se v sousedskych vztazich vyplati vetsinou vice. Bohuzel to neplati vzdy na kazdeho absolutne. Ale v prni rade to pochopitelne chce prenest se pres sve ego.

luccy.luccy
19. dub 2016

@stekkna a je to váš pozemek?

lajla
19. dub 2016

@luccy.luccy ano je jejich, stačí si přečíst..

somalicats
19. dub 2016

@stekkna Děvenko, na Tvém místě jsem byla skoro 8 let, kdy nám jeden dement blokoval výjezd, navíc tamtudy jezdilo zásobování našeho provozu, takže vím, o čem mluvím. Výjezd označený být nemusí, já tam ceduli dala a stejně to bylo k ničemu. Spíš šlo o to, že výjezdy ze zahrady jsou kolikrát provedeny tak, že na první pohled není patrné, že tam výjezd je, obzvlášť když se nepoužívají často. Tolik jen k Tvému úvodnímu příspěvku. Možná, že kdybys hned napsala, že to je výjezd od domu (a je fuk, že to je přes zahradu), tak budou reakce jiné.

lajla
19. dub 2016

@somalicats výjezd odkudkoliv, nikdo nemá právo tam stát, kdykoliv se cokoliv může stát...výjezd je od toho...aby se vyjíždělo!

lenka5731
19. dub 2016

a posledni vec, pokud opravdu neni mozna domluva a dite muze pomoc / odvoz do nemocnice potrebovat z minuty na minutu, tak neni nic jednodussiho nez parkovat na ulici, treba i docasne dokud se situace neuklidni a nevyresi. Tam vas snad nezablokuje ...

lajla
19. dub 2016

@somalicats ono když se znají už 8 let, stačí číst...tak jen dement soused by nevěděl že ten výjezd ne potřeba, někdo to holt trpí jako vy...druhý hledá cestu jak z toho pryč

somalicats
19. dub 2016

@lajla Ano, to nepopírám. Ale čti pořádně můj příspěvek: Výjezdy ze zahrady, KTERÉ SE NEPOUŽÍVAJÍ ČASTO... - mně se jednou stalo, že jsem u takového zaparkovala, nechtěně, ale nevypadalo to jako výjezd, v zahrádkářské kolonii u tchána. Omluvila jsem se a bylo. Ale stát se to může. Jo, situace zakladatelky je jiná, po řadě příspěvků, ale ten začátek mohla popsat líp.

mrskato
19. dub 2016

@stekkna 😀 😀 😀 na druhou stranu je sranda, jak se tady rozčilujou ostatní 😀 😀 😀 občas mi přijde, že většina zakladatelek různých témat to hned schytaj a za všechno si můžou samy😀 já myslela, že si sem lidi chodí pro radu, ne pro buzeraci...že 😀 😀 😀

somalicats
19. dub 2016

@lajla A kdo říká, že jsme to trpěli? 😉

stekkna
autor
19. dub 2016

@lenka5731 Děkuji, taky dobrý názor ale tady asi ne moc platný. Starám se už o paní vedle, z druhé strany, sama mám děti a dost práce... i tak jsem se snažila, dokonce jsme jim se synem upekli a donesli dort a chtěli se zeptat zda se něco neděje. Také nás zajímala ta změna. Ale div nám ho nehodili na hlau. Před chvilkou mi volal manžel že mluvil se sousedem co má zahradu ob nás a prý mu na jeho pozemek pouští slepice, mají pos*anou zahradu a tři malé děti, které tam ted nesmí ...takže asi jim hráblo nebo fakt nevím

lajla
19. dub 2016

@somalicats no nevím no...hned v úvodním příspěvku píše, že kvůli toho manza nemohl do práce... Tak mi přišlo logické, že je to výjezd z domu...aby se někam dostali...nebo že by ne?

somalicats
19. dub 2016

@mrskato Základem poskytnutí dobré rady je co nejpřesnější popis problému. Pak se nediv, že tu vznikne diskuse na x stran, když tazatelky nejsou schopné do úvodního příspěvku napsat vše, a kolikrát podstatné detaily vyplynou až právě z té kolikrát i vyostřené diskuse. 😉

stekkna
autor
19. dub 2016

@somalicats Děvenko :D No on je to výjezd od zahrady 🙂 dům není vidět.

lajla
19. dub 2016

@somalicats 8 let je trpeni dle mého, ale možná se mýlím, každý to vnímá jinak

somalicats
19. dub 2016

@lajla Tak nemusí nutně, mohli být třeba na chatě a manžel mohl odjet dělat... To se nevylučuje. A pokud by ta zahrada byla pěkná, opečovávaná včetně kvalitního trávníku, tak tam výjezd nemusí být patrný, zvlášť pokud nejsou vrata odlišná od plotu...

stekkna
autor
19. dub 2016

@lenka5731 Ty si taky dobrá. Manžel má auto skoro za milion. Určitě ho nechá venku :D A co když budu potřebovat sanitku? Mám dítě v křečích vynést na ulici? Nemáme tam náhodou rovnout spát kdyby se něco stalo? Jen aby k nám sanitka měla přístup???

lajla
19. dub 2016

@mrskato pro buzeraci, pro buzeraci...co jiného. 99% ani neumí číst, tak co čekat☹ když to není polopate psáno,pro blbce...jako by nic nebylo☹

somalicats
19. dub 2016

@lajla A co s takovým sousedem uděláš? Zavraždíš ho? 🙂 Jo, měl pokaždý opletačky s policajtama, který jsem na něj volala prakticky co týden, protože fakt nebyl týden, kdy by byl klid. Pokaždý se z toho oklepal. Na úřadě s ním taky nic nezmohli. Pozemek s barákem mu taky těžko někdo sebere. A naschvály s propíchanejma gumama - to není věc, ke které bych se snížila já.

lajla
19. dub 2016

@somalicats myslím že už jste pěkně mimo sorry

somalicats
19. dub 2016

@lajla A v čem?

stekkna
autor
19. dub 2016

@somalicats Pro upřesnění tedy...máme obrovská vrata, vysoký plot, nikdo nevidí zda je za plotem dum, chata nebo třeba peklo :D ...sousedé tam bydlí xxx let. Všichni nás znají. Všichni ví že máme vážně nemocné dítě a naše situace se může změnit během lusknutí prstů. Soused to řadu let respektoval. Ted nějak=ého důvodu ne a místo slušné debaty je aprostý a zlý...

lajla
19. dub 2016

@somalicats nesnizila...zato jste x let trpěla, pokud vám to stalo za to...jo měla jsem za těma gumama dat 🙂, aby se pochopilo🙂 veřejně se kaji🙂
Jsou různé metody, a taky každý případ je jiný..

somalicats
19. dub 2016

@stekkna Fajn, díky za upřesnění. Pak skutečně nezbude než na něj ty poldy zavolat (bez toho, aniž byste mu o tom říkali), až mu auto párkrát odtáhnou, tak si dá třeba říct. A přeju, ať to není stejnej dement, jako ten náš soused, se kterým si tam teď asi užívá někdo jinej, kdo ten náš barák koupil, kterýmu to bude jedno a dál si bude vesele parkovat, kde se mu zlíbí.

stekkna
autor
19. dub 2016

Ono nejde o to že se manžel nedostane do práce, vlastně zkousnu i nějaká sprostá slova nebo že si nedojedu nakoupit zrovna jak se mi chce... Mám prostě jen strach že až budu potřebovat, nedostanu se k lékaři.... Jde nám vážně o minuty, neli vteřiny..co v takovém případě? Mám čekat 20minut než přijede odtahovka? To už ale jezdit nemusí, protože to už nebudu potřebovat ani tu sanitku

somalicats
19. dub 2016

@lajla A proč bych trpěla? Zavolala jsem fízly, nic víc, záležitost na pár vteřin. Odtahovku zařídili vždycky oni a byl klid a volný vjezd.

lajla
19. dub 2016

@somalicats že už si domyslite co by kdyby, ...místo abyste přiznala že ano...vraty se odjíždí do práce🙂 tak jak pisatelka napsala...každý se může přehlédnout...
Jinak bych to ukončila, tazatelka tyto naše úvahy opravdu nezajimaji