ÚP a rizikové těhotenství.

dasa95
14. bře 2020

Zdravím, jsem ve 29tydnu těhotenství. Od začátku jsem vedena na úřadu práce, ale podporu už mám vyčerpanou, tudíž nic nepopírám.
Vzhledem k situaci, jaká je (koronavirus) by bylo nejlepsi, aby přítel zůstal doma (pracuje v obchodě, kde chtějí udělat jen přepážku), ale zaměstnavatel ho nutí jako jediného jít do práce.
Můj dotaz zní: Kdybych si zařídila na gynekologii papír s tím, že jsem na rizikovém těhotenství, aby si na mě přítel mohl vzít OČR, co by to pro mě znamenalo na ÚP? Je to vůbec možné?
Předem děkuji za odpověď. 🙂

hezz17
14. bře 2020

To jsem zvědavá na odpovědi. Pochybuji že někdo dostal na těhotnou ocr. Navíc " zařídit si ze jsem na rizikovem"? Jako vymyslet si diagnozu?

dasa95
autor
14. bře 2020

@hezz17 nešla jsem na rizikové kuli tomu, že jsem měla nárok na podporu.
Takže diagnózu si nikdo nebude muset vymýšlet.

miba10
15. bře 2020

@dasa95 mám takový pocit, že OCR vám nikdo nenapíše. Nejsi manželka. Navíc i když to asi bude znít blbě, tak i kdyby ta možnost byla, tak byste si asi moc nepomohli. Ten ošetřovak je jen na 9 dní a pak musí do práce

mona91
15. bře 2020

Já měla rizikové těhotenství, GDM na PADech a riziko předčasného porodu, takže klidový režim povinny. A osetrovacku na mě manžel neměl a obavám se ze když by byla nutná osetrovacka jako třeba fakt u přísného klidu na lůžku tak tehotny jsou tak specifická skupina pacientů ze by musela byt v porodnici. Jinak těhotenství není nemoc. Holt dodržujte hygienické pravidla 🤷‍♀️ A po porodu leda otcovské volno

lachtanice86
15. bře 2020

Ne. To ti ani nikdo nenapíše. Kdyby si na tom byla tak zle tak ležíš v nemocnici.