Určení opatrovníka. Neřešili jste to?

anetka1701
19. srp 2011

S manželem jsme se rozhodli, že v případě, že by se nám něco stalo, chceme předem určit opatrovníka pro naše dítě. Je hrozný a nepříjemný přemýšlet takhle, ale vztahy a situace v rodině u nás fakt nejsou dobré a já si neumim představit, že by v podobnym případě místo lásky a pochopení naše dítě dostalo jenom hromadu hádek a tlaků o tom, kdo ho dostane do péče. Vybrali jsme ale někoho, kdo vůbec není s nikým z nás příbuzný, ale je to někdo, komu bezvýhradně věříme a víme, že by se u něj mělo dobře. Neřešili jste to někdo náhodou?? Vůbec nevím, co mám udělat, aby to bylo právoplatné a v rámci možností právně nenapadnutelné...

kay
19. srp 2011

ahoj anetko, já nic takového neřešila, ale laick bych řekla, že b ot mělo být asi součástí poslední vůle nebo něčeho podobného a měli byste se obrátit na právníka.

amallie
19. srp 2011

@anetka1701 opatrovnika urci soud, takze platne to nebude, muzete ale sepsat sve "prani" a kdyby neco, bude na rodine, zda to bude respektovat a soudu, zda mu dite sveri

My to neresime, vim, ze kdyby se neco stalo s nama obema, tak by o malou pozadala moje mamka, nikdy jsme o tom nemluvili, ale urcite by se tak stalo