Vydání duplikátu rodného listu na počkání. Lze to?

stastnamatka07
16. zář 2020

Chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s vydáním duplikátu rodného listu. Nutně ho potřebuji a bohužel nemohu najít. Vydají mi ho na počkání? Děkuji.

merope
16. zář 2020

Jestli si dobře pamatuji, tak ano, chlap ho dostal na počkání (potřebovala ho matrika pro vystavení RL dítěte 🙂 ).

stastnamatka07
autor
16. zář 2020

@merope děkuji 🙂

mimi1004
16. zář 2020

Manžel si žádal o duplikát ze stejného důvodu jako u merope, ale musel počkat, až dojde poštou do vlastních rukou. Ale to už je 6 let, možná to urychlili.

stastnamatka07
autor
16. zář 2020

@mimi1004 To podle mě ano, doufám.. 😞

bejuna29
16. zář 2020

Záleží na úředníkovi a úřadu.. ale většinou ho umí na počkání 🙂

merope
16. zář 2020

@mimi1004 Tak jemu ho dali do ruky. Ale nevím, nakolik za to mohlo to, že matrika už nutně potřebovala ten RL vydat a nebyl ten RL otce.

elencze
16. zář 2020

Manžel potřeboval kvůli svatbě, dostal ho okamžitě do ruky, jen teď doporučuji ověřit kvůli covidu, jestli se vůbec dá přijít, snaží se nutit vše vyřizovat na dálku.

aselluska
17. zář 2020

Jak kde. Mají na to jako na všechno měsíc. Záleží na úřadu. Je lepší zavolat a domluvit se dopředu, oni si řeknou 😉

bejuna29
17. zář 2020

oficiálně píší 30 dní... ale zvládnou ho ihned, když chtějí 🙂 ... určitě je dobrý si tam zavolat a domluvit se... jak jsem psala, záleží na úředníkovi... ale ze zkušenosti vím, že to jde... dělám svatby v řecku a snoubenci duplikát rodného listu potřebují... setkala jsem se s tím, že úřad vydal hned i s tím, že do týdne, do druhého dne apod... zkuste vysvětlit naléhavost situace

crutela
17. zář 2020

Ano, vydají Vám ho na počkání za cca 100Kč, teď jsme řešili v Praze 🙂
Ovšem musíte na matriku, kde jste se narodila.